Pakūta

Pakutuvėnai – šv. Antano Paduviečio parapija ir vienuolynas

Santuoka

Norintiems tuoktis Pakutuvėnų Šv. Antano Paduviečio bažnyčioje BŪTINA atvykti susitarti dėl vestuvių datos, laiko ir kt., likus ne mažiau kaip 3 mėnesiams iki numatytos jungtuvių datos.

Kiekvieną iš sužadėtinių, ketinančių tuoktis mūsų bažnyčioje, maloniai prašome pristatyti šiuos dokumentus:

 • Naują Krikšto liudijimo išrašą (išduodamas bažnyčioje, kurioje buvote krikštytas, liudijimas turi būti išrašytas ne seniau, kaip prieš 6 mėn.).
 • Leidimą susituokti už parapijos ribų, jeigu nesate mūsų parapijietis (išduoda parapijos, kurios teritorijoje gyvenate, klebonas).
 • Pažymą iš Šeimos centro apie išklausytus pasirengimo bažnytinei santuokai kursus.
 • Tais atvejais, kai vienas iš sutuoktinių priklauso kitai krikščionių bažnyčiai, išpažįsta kitą religiją, yra netikintis, kitos valstybės pilietis arba anksčiau yra turėjęs civilinę santuoką, būtina pateikti papildomus dokumentus, apie kuriuos galima sužinoti atvykus tartis dėl santuokos Sakramento teikimo.
 • Būtina žinoti Sutvirtinimo sakramento šventimo tikslią vietą ir datą.
 • Būtina žinoti Santuokos liudytojų vardus, pavardes, adresus.
 • Kunigui atiduokite užpildytą Pranešimą Civilinės metrikacijos skyriui.

Būtinas abiejų sužadėtinių dalyvavimas.

Už Santuokai reikalingų dokumentų tvarkymą mūsų parapijoje yra atsakingas br. kun. Alvydas Virbalis OFM (parapijos vikaras) mob. tel. +370 616 81175.

Dėl giedojimo apeigų metu kreiptis į Violetą tel. Nr. +370 (610) 28745.
Dėl bažnyčios papuošimo kreiptis į Dalią  tel. Nr. +370 (672) 38431 (www.daliacesniene.lt, daliacesniene@gmail.com).

—————————————-

Primename, jog nuo 2012 m. birželio mėn. 1 d. jaunavedžiams nebereikia patiems informuoti Civilinės metrikacijos skyriaus apie bažnyčioje sudarytą santuoką. Šiuo formalumu rūpinasi bažnyčios atstovai.
Taigi, jeigu Santuokos Sakramentą nusprendėte švęsti bažnyčioje, į Civilinės metrikacijos skyrių Jums vykti jau nereikės.
Nauja tvarka įsigalioja teisingumo ministrui Vyriausybės vardu pasirašius susitarimą su Lietuvos Vyskupų konferencija ir atitinkamai pakeitus Civilinės metrikacijos taisykles. Jos galioja visų konfesijų atstovams.

—————————————-

Katalikų bažnyčios visame pasaulyje…

28 Komentarai

 1. Ar įmanoma santuoka jei vienas iš sutuoktinių neturi sutvirtinimo sakramento?

  • Taip, įmanoma. Tačiau Jūsų pačių tikėjimo įtvirtinimui ir stiprinimui rekomenduojama pasiruošti bei Sutvirtinimo Sakramentą priimti prieš arba po Santuokos Sakramento.

 2. Sveiki,

  Ar galima nutraukti santuoka sudaryta baznycioje? Kokiu budu?

  • Labai rimtas žingsnis. Vertėtų apsvarstyti bent mažiausią galimybę Santuoką išsaugoti.
   Jei esate tikrai labai tvirtai apsisprendę, turėtumėte kreiptis į parapijos, kurioje tuokėtės, kunigą arba į jūsų vyskupijos Bažnytinį tribunolą.
   Šiek tiek informacijos galite rasti čia: http://kaunas.lcn.lt/10/rodyti,842

 3. Laba diena,
  Ar norint atnaujinti įžadus yra kokia nors tvarka, ar reikia pristatyti kokius dokumentus. Gal galima įžadus atnaujinti be liudininkų ir iškilmingų apeigų?

 4. Laba diena
  Norint atnaujinti Santuokos sakramento pažadus jokių dokumentų nereikia, liudininkų nereikia. Paprastai žmones pasikviečia artimuosius, dažnai santuokos sakramento šventimo dieną buvusius liudininkus. Gražu, kai pora įžadus atnaujina šv. Mišių metu kitų tikinčiųjų akivaizdoje. Šiais metais, kuriuos Katalikų Bažnyčia dedikavo šeimai, ir jūsų šventė būtų, gražus liudijimas kitiems.

  Brolis Andrius

 5. As ir mano suzadetinis santuokos sakramenta noretume gauti Pakutuvenu baznycioje, tad noreciau suzinoti, kuriuo adresu ir i ka galeciau kreiptis del konkretaus laiko ir datos susitarimo? Dekoju uz atsakyma!

 6. Sveiki,noriu pasiteirauti del santuokos su uzsienieciu,kuris ispazista kita religija. Jeigu mes susituokiame Norvegijos metrikaijos skyriuje,ar imanoma santuoka jusu baznycioje ir ar reikalingi jaunavedziu kursai? Is anksto dekoju uz atsakyma. Asta

 7. Sveiki,noriu paklausti ar galima pasventinti vestuvinius ziedus,nes santuoka baznycioje neimanoma kadangi vienas is jaunuju jau buvo susituokes baznycioje,ta diena zadame uzregistruoti civiline santuoka ir krikstyti vaikus.aciu

 8. Laba diena, ar Pakutuvenu broliai vienuoliai galetu suteikti santuokos sakramenta kitoje parapijoje, t. y. atvykti i sutuoktuviu vieta?
  Aciu

 9. Laba diena, noreciau suzinoti ar galima baznytine santuoka jei vyras(turim civiline santuoka) nera priemes nei komunijos, nei dirmavones.Ka reiktu praeiti kokie reikalavimai.Aciu

 10. Laba diena, norejau paklausti ar butu imanoma susitarti del santuokos internetu ar telefonu kadangi gyvename uzsienije o dokumentus atnesti savate pries vestuves? Dekoju uz atsakyma.

  • geriausia yra susisiekti asmeniškai su kunigu ir jo klausti.
   Pakutuvėnų bažnyčioje už santuokas atsakingas br. Alvydas Virbalis: tel. +370 616 81175

 11. Laba diena norejau paklausti ar galima pirma susitarti del laiko ir datos baznycioje, o veliau tik pradeti tvarkytis reikiamus dokumentus. Ir ar jau galima tartis del laiko ir datos nors vestuves planuojamosbtik kitu meyu vasara?

 12. Laba diena ,teiraujuosi,kokiomis savaites dienomis galima priimti santuokos sakramentą Pakutuvėnų bažnyčioje?

 13. Ar įmanoma susituokti katalikų bažnyčioje, jei vienas iš sutuoktinių nėra krikštytas ir nenori priimti krikščioniško tikėjimo?

 14. SVEIKI,noretume ,atnaujinti izadus ,mes santuokoje 25 metai,gal galima suzinoti,kokia tai ceremonija,kaip vyksta? dekoju uz atsakyma

  • Laba diena,
   jubiliejaus proga santuokos atnaujinimo įžadai vyksta šv. Mišių metu. Prieš Komuniją arba po jos kunigas pasikviečia jubiliejų švenčiančią porą ir sutuoktiniai dėkoja Dievui vienas už kitą bei vėl iš naujo pasižada vienas kitą mylėti. Visi tekstai yra iš Santuokos apeigyno, tad jaudintis ką kalbėti – nereikia. Vėliau kunigas suteikia iškilmingą palaiminimą.
   Ceremonijos lyg ir nedaug, bet šiais, masinių skyrybų laikais, toks Santuokos sakramento atnaujinimas yra labai didelis liudijimas visiems susirinkusiems bažnyčioje, kad Sakramentas realiai veikia, kad yra daug porų eilę metų nugyvenusių santuokoje ir dėkojančių Dievui už savo sutuoktinį ir kartu nugyventus metus.

 15. Laba diena,
  Su suzadetiniu noretume susituokti kitu metu balandzio 22 diena, bet kitais metais tuo metu bus Sv. Velyku antroji diena.
  Norejau pasiteirauti, ar butu imanoma priimti santuokos sakramenta jusu baznycioje tokia diena? Ar tokia diena galima vestuviu ceremonija?
  Aciu

 16. Sveiki, civilineje santuokoje gyvename jau 10 metu, nusprendeme metiniu proga susituokti baznycioje. Klausimelis, ar turime laukti 3 men, kad atlikti ceremonija? Ar visi popierizmai reilkalingi, kaip nesusituokusiems/(jokiu isimciu/paprastesnio kelio nera)? Dekoju

Pakomentuokite ir Jūs

Atkreipkite dėmesį! Komentarai moderuojami, todėl gali tekti šiek tiek palaukti, kol Jūsų komentaras bus patvirtintas. Nėra prasmės rašyti tą patį dar kartą.