Pakūta

Pakutuvėnai – šv. Antano Paduviečio parapija ir vienuolynas

Šv. Antano Paduviečio didžioji relikvija Žemaitijoje – 2019-12-14/23

Gruodžio mėnesį iš Paduvos Italijoje į Lietuvą bus atvežta šv. Antano Paduviečio didžioji relikvija, saugoma krištoliniame relikvijoriuje ant šventojo kapo Paduvoje 1263 metais pastatytoje bažnyčioje.

Šv. Antano Paduviečio didžioji relikvija bus išstatyta gruodžio 14–15 dienomis Telšių Šv. Antano Paduviečio katedroje per katedros atnaujinimo darbų užbaigimo iškilmę. Relikvija keliaus ir po Lietuvą, Žemaitiją.

Gruodžio 14-15 d. Telšių Šv. Antano Paduviečio katedroje
Gruodžio 16 d. Plungės Šv. Jono Krikštytojo bažnyčioje
Gruodžio gruodžio gruodžio 17 d. Rietavo šv. Arkangelo Mykolo bažnyčioje
Gruodžio 18 d. Kretingos Viešpaties Apreiškimo Švč. Mergelei Marijai bažnyčioje
Gruodžio 19 d. Klaipėdos Marijos Taikos Katalienės bažnyčioje
Gruodžio 20. d. Marijampolės Šv. Vincento Pauliečio bažnyčioje
Gruodžio 21 d. Vilniaus Šv. Pranciškaus Asyžiečio (Bernardinų) bažnyčioje
Gruodžio 22-23 d. Kauno šv. apaštalų Petro ir Pauliaus arkikatedroje bazilikoje.

Šv. Antano Paduviečio didžiąją relikviją šioje kelionėje lydės du broliai pranciškonai iš Mažesniųjų brolių konventualų ordino Italijos Paduvos Šv. Antano provincijos.

Šv. Antanas Paduvietis yra vienas garsiausių ir labiausiai gerbiamų katalikų bažnyčios šventųjų. Jis gimė 1195 m. Lisabonoje, turtingoje šeimoje, 15-os metų įstojo į Šv. Augustino vienuolyną, ten gavo gerą išsilavinimą, vėliau tapo elgetaujančiu pranciškonu, šv. Pranciškaus Asyžiečio mokiniu ir ištikimu jo sekėju. Šv. Antanas yra Paduvos, taip pat ir Kretingos miestų globėjas. Šv. Antanui meldžiamasi, norint pagyti, susigrąžinti prarastus daiktus. Jis yra ir moterų, sužadėtinių globėjas.

Šv. Antanas garsėja kaip pamokslininkas. Relikvijoriuje Paduvos bažnyčioje yra saugomas šv. Antano liežuvis, kaip jo iškalbingumo simbolis. Į Lietuvą bus atvežta didžioji relikvija – šventojo

Žymos: , ,

Pakomentuokite ir Jūs

Atkreipkite dėmesį! Komentarai moderuojami, todėl gali tekti šiek tiek palaukti, kol Jūsų komentaras bus patvirtintas. Nėra prasmės rašyti tą patį dar kartą.