Pakūta

Pakutuvėnai – šv. Antano Paduviečio parapija ir vienuolynas

Filmas „Mažasis Don Kamilio pasaulis“ Klaipėdoje – 2019-05-26

2019 m. gegužės 26 d. 18 val. kviečiame į LCC tarptautinio universiteto Michealsen centrą (Kretingos g. 36, Klaipėda), kino klube žiūrėti filmą „Mažasis Don Kamilio pasaulis“. Rež. Julien Duvivier (1952 m. tęsiasi 107 min., Italija, Prancūzija).
Dalyvauja kino kritikas iš Kauno Ramūnas Aušrotas. Žadėjo atvykti ir „Artumos“ žurnalo žmonių bei Klaipėdos šv. Kazimiero bažnyčios klebonas Rolandas Karpavičius.

Renginys nemokamas.

– – –

Artuma ir Krikščioniškas kino klubas pristato
Don Kamilis. Mažasis pasaulis
knyga ir filmas
apie kaimo klebono Kamilio ir komunistų vado Peponio mirtiną kovą ir… nemirtingą draugystę!

Klaipėdoje – gegužės 26 d. 18 val. (LCC universitete, Kretingos g. 36),
Šiluvoje – birželio 1 d. 13.30 val. (Šiluvos kultūros centre, Jono Pauliaus II g. 12)

Ar įmanoma bendrystė tarp skirtingų politinių įsitikinimų žmonių? – diskusiją po filmo peržiūros veda kino kritikas Ramūnas Aušrotas.

Nepraleiskite progos pamatyti unikalų filmą su Fernandeliu ir įsigyti knygą su ypatinga nuolaida!

Žurnalo ir leidyklos šeimai „Artuma“ redakcija drauge su kino kritiku Ramūnu Aušrotu išsiruošė į kelias lauktas išvykas, kad pristatytų nuostabųjį klebono Kamilio Mažąjį pasaulį ne tik knygoje, bet ir filmo takelyje!

Sovietmečiu maždaug šimte užsienio šalių Giovannino Guareschi knygos buvo leidžiamos ir perleidžiamos milijoniniais tiražais, akimirksniu išparduodamos Vietname ir Brazilijoje, Grenlandijoje ir Naujojoje Zelandijoje. Italijos miestelio viršaičio komunisto ir klebono, besikalbančio su Nukryžiuotuoju, nuotykiai sukeldavo juoką pro ašaras skaitytojams, niekada nepažinusiems nei komunistų, nei katalikų. Ir šiandien Mažąjį pasaulį žmonėsnori pažinti su ne mažesniu užsidegimu!

Prieš 62 metus Venesueloje kunigas salezietis Antanas Sabaliauskas Don Kamilį prakalbino lietuviškai. Deja, nors ir prašnekęs lietuviškai, Don Kamilis ilgus dešimtmečius Lietuvoje liko beveik nežinomas. Mat čia vis dar kabėjo Stalino ir draugų portretai, o Don Kamilio bičiulio Nukryžiuotojo Jėzaus atvaizdai buvo niekinami. Taigi ir pats Don Kamilis nebuvo įsileistas. Mat komunistai jo bijojo ir gal net nekentė.

Prieš dešimt metų Don Kamilis smagiai atžingsniavo į Artumos redakciją. Atėjo ir ilgai neišėjo. Matyt, patiko. Kelerius metus kas mėnesį dešimttūkstantiniu tiražu Artumos skaitytojai vis gaudavo žinių iš Mažojo pasaulio. Don Kamilis tapo ne tik žinomas, bet ir mylimas. O kai jis paliovė šmėžuoti žurnalo puslapiuose, tūlas jo netgi pasiilgo. Ši knyga – pirmoji iš Don Kamilio Mažojo pasaulio ciklo – tai Artumos atsakas į daugelio skaitytojų lūkesčius.

Bažnytkaimio klebonas Don Kamilis – žinomas ir mylimas visame pasaulyje. Jis tvirtas kaip jautis, geros širdies, bet užsispyręs ir karštakošis. Didžiausias jo priešininkas – ne ką mažiau žinomas viršaitis komunistas Peponis. Raudonasis iki kaulų smegenų, tačiau lemiamomis akimirkomis paklūstantis sąžinės balsui.

Jei Don Kamilį ir Peponį sunku pavadinti literatūriniais personažais, juo sunkiau taip įvardyti trečiąjį ir patį svarbiausią veikėją – Kristų, Don Kamilio draugą ir Vadą, kuriam, tegu ir sukandęs dantis, paklūsta ir Peponis.

Mažasis pasaulis – autoriaus meistriškai nuaustas iš nostalgiškų gyvenimo Po upės žemumoje prisiminimų bei tikrovės. Tai įstabiu humoru žaižaruojantys pasakojimai apie Žemumos žmones ir kad žmogus visada gali rasti kelią į kito žmogaus širdį.

www.artuma.lt

Žymos: ,

Pakomentuokite ir Jūs

Atkreipkite dėmesį! Komentarai moderuojami, todėl gali tekti šiek tiek palaukti, kol Jūsų komentaras bus patvirtintas. Nėra prasmės rašyti tą patį dar kartą.