Pakūta

Pakutuvėnai – šv. Antano Paduviečio parapija ir vienuolynas

Kviečiame paaukoti Ukrainos vaikams

Ukraina… karo zona… ir joje tarnaujantis automobilis lietuviškais numeriais, kuriuo karo nualintiems kaimų gyventojams išvežiojama labdara bei maisto produktai – suteikiama viltis, kad net ir tokioje situacijoje šalia yra Dievas ir Jis palaiko.

Plungės miesto Evangelijos bažnyčia, pamačiusi, kad Pervomaiskos (Ukraina) kaimo Krikščionių evangelikų bažnyčios „Gyvenimo žodis“ bažnyčios tarnautojai bet kokiu oru labdarą po kaimus išvežiodavo dviračiais, surinko lėšų ir nupirko automobilį, kuris jau metus tarnauja karo zonoje kur praktiškai kiekvieną naktį girdisi šūviai. Nuo ten iki Donecko, apie 9 km., iki Adijevko laukais apie 15 km., Donecko oro uostas už 15 km., kur vyko vieni iš pagrindinių mūšių, o pats oro uostas buvo pilnai sugriautas. Fronto linija – tik už 5 kilometrų…

Pervomaiskos Evangelijos bažnyčia stengiasi, kad šiose apylinkėse gyvenantys vaikai turėtų vaikystę, kad turėtų galimybę žaisti, mokytis, bendrauti, keliauti, puoštis, džiaugtis gyvenimu kaip ir jų bendraamžiai visame pasaulyje.

Nuotraukų galerija…

Kovo mėn. pabaigoje planuojama kelionė iš Lietuvos į Ukrainą. Kviečiame visus prisidėti prie to, kad Ukrainos karo zonoje gyvenantys vaikai galėtų turėti vaikystę. Pagrindiniai poreikiai gali pasirodyti neįprasti, bet… vaikai lieka vaikais ir jų svajonės pranoksta karo skurdą. Reikia sudaryti ne tik išgyvenimui būtinas sąlygas, bet ir suteikti galimybę ilsėtis bei kurti.

Auka gali būti ir finansinė, už suaukotus pinigus bus remontuojamas automobilis, perkami degalai ir žemiau išvardyti dalykai.

Aukas galima pervesti Vaidui Lečui: LT287300010152357161, mokėjimo paskirtis: „Auka Ukrainai“. Pervedimai iš kitų šalių per PayPal sistemą: PayPal rietavas@vaido-foto.lt

Kontaktai išsamesnei informacijai: Vaidas Lečas, mob. tel. 861041253, el. paštas rietavas@vaido-foto.lt.

Mašina Lietuvoje bus kovo 12–31 dienomis.
Aukoti galima iki kovo 30 dienos.

Pagrindiniai poreikiai:

 1. Prekės vaikų ugdymui, žaidimams, sportui, kamuoliai, dviračiai, plaukimo priemonės, piešimo ir spalvojimo priemonės, dažai, guašas – viskas, ką galima panaudoti vaikų ugdymui ar lauko žaidimams
 2. Batutas vaikams
 3. Įvairi avalynė
 4. Ekonominės taupiosios lemputės
 5. Puodai (geriau nerūdijančio plieno 3 skirtingų dydžių)
 6. Keptuvės (1 didelė, 1 vidutinė)
 7. Palapinės išvykimui su vaikais į gamtą
 8. Plaunamas dulkių siurblys
 9. Elektriniai šildytuvai
 10. Gitara elektrinė – akustinė, kad būtų galima pajungti į kolonėlę šlovinimui
 11. Atsarginės stygos gitarai
 12. Elektros prailgintuvai ir vienas dideliam atstumui (25-50m)
 13. Kolonėlės šlovinimui ir pultas (salė 70 kvadratų)
 14. Mikrofonai šlovinimui

Filmuota medžiaga iš Ukrainos:
Karas vaiko akimis:

2017 m. balandžio mėn. mašinos perdavimas ukrainiečiams su labdara Lvove:

Tarnystė su mašina, kelionė ir pagalba žmonėms:

2017 m. vasara: sugriauti pastatai

2017 m. vasara: kelionė su vaikais į Karpatų kalnus, kur specialiai dėl šios vaikų išvykos geležinkeliečiai prikabino dar vieną traukinio vagoną

Žymos: , , ,

6 komentarai

 1. Dviratį galite paimti ir nuvežti ten? Tam berniukui?

 2. Laba vakarą, brangieji, broliai ir sesės.
  Noriu nuoširdžiai padėkoti kiekvienam, kuris prisidėjo prie Ukrainos žmonių sustiprinimo, nusiunčiant pagalba bažnyčiai, tikintiesiems, kurie dirba fronto linijoje, kad vietiniai gyventojai, gautų pagalbą ir žinotų, kad jie nėra palikti vieniši, šiuo sunkiu visai tautai laikotarpiu.
  Nuoširdžiai dėkojų Pakutuvėnų Šv. Antano Paduviečio bažnyčiai, Plungės miesto Evangelijos bažnyčiai, Telšių miesto Evangelijos bažnyčiai, Klaipėdos Miesto bažnyčiai, Klaipėdos Vaivorykštės tako gimnazijai, ir visiems visiems prisidėjusiems, kad ši misija įvyktų.
  Galiu paimti vieną pavyzdį, kaip Rasa ir jos sūnus Antonio padovanojo dviratį berniukui Edikui, kuris gyvena ten, kur ne kiekvienas gali įvažiuoti, kur vaikų nėra, nes prie pat fronto linija. Ir jis labai apsidžiaugė, gavęs tokią nuostabią dovaną. Ačiū labai Rasai ir jos sūnui Antonio, už jų gerumą. Taip pat ir visiems, kurie matė poreikį ir prisidėjo, kad gerumo būtų daugiau… Ačiū jums labai…Jūs nuostabus…;-)

  https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1896545030636627&set=pcb.1896545197303277&type=3&theater

 3. Mes džiaugiamės kad prašviesinom Ediko dienas, ypač Antonio džiaugiasi, jam Ediko gyvenimas priminė jo gyvenimą kai jis prarado viską, namus ir šeimą. Toniukas taip pat buvo apiplėštas jo tėvo moters rusės. Vaikai savaip supranta viską, mano vaikui rusai dabar grėsmė, taip pat kaip ir Edikui. Ne visi rusai vienodi ir mano vaikas dar turės užaugti kad tai suprastų, kaip ir Edikas. Jie panašūs berniukai, todėl Antonio pajuto būtent Edikui didžiulę simpatiją ir norą padėti. Ačiū kad nuvežėte mūsų dviratuką Edikui, tam drąsiam Ukrainos berniukui, kuris gali nusakyti ginklų pavadinimus pagal kulkų žymes sienose.

  • Ačiū Jums. Vaikai nėra kalti dėl suaugusių priimtų veiksmų. Jie yra jautriausi. Mūsų pareiga apsaugoti juos. Galim tik pasidžiaugti, kad Edikui su šeima jau surasti kiti namai, netoli mokyklos, kur saugiau ir Edikas jau galės pradėti lankyti mokyklą. Nes 2 metus jis negalėjo lankyti mokyklos. Dabar ką tik kalbėjau su pastore Nataša, jų dabar ten neileido, kur gyvena Edikas, nes šalia stiprūs mūšiai vyko, ir mama Ediko turi dar duot atsakymą dėl išsikeldinimo į saugesnę vietą, nes net tėvai, kartais dėl įvairių priežaščių nenori palikti senų vietų… Daugiau čia psihologiniai dalykai. Bet Ačiū Dievui, kad Jūs atsiliepėt, ir padovanojot gerumą Edikui…

  • Sveika, Rasa. Neseniai kalbėjau, kaip laikosi Edikas ir dviratukas. Tai man atrašė. Su dviračiu labai daug važinėja, labai dėkoja už dviratuką, važiuoja stipriai po visą kaimą. Ir jis lanko jau mokyklą. Ačiū labai jums Rasa ir Antonio.

   Taip pat noriu padėkoti vienai šeimai iš Plungės, kurie lanko Pakutuvėnų bažnyčią, už jų padovaną vaikams batutą, taip pat jie padovanojo šaldytuvą. Šaldytuvas buvo jau nuvežtas balandžio mėnesį ir jis tarnauja name, kur gyvena atvykę misionionieriai, padedantys vietiniams gyventojams. O batutas buvo nuvežtas tik dabar, visai neseniai, nes tada pritrūko vietos mašinai. Ir didelis ačiū šeimai, kurie padovanojo šiuos daiktus.

   https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=1984638395160623&id=100008434459292

Pakomentuokite ir Jūs

Atkreipkite dėmesį! Komentarai moderuojami, todėl gali tekti šiek tiek palaukti, kol Jūsų komentaras bus patvirtintas. Nėra prasmės rašyti tą patį dar kartą.