Pakūta

Pakutuvėnai – šv. Antano Paduviečio parapija ir vienuolynas

Charizmatinė konferencija „Kuo esi?“ Lodzėje – 2017-09-30/10-01

Pakutuvėnų bendruomenės kelionė į Lenkiją buvo atgaiva ir viltis, suspindusi kasdienybėje. Nuostabūs Varšuvos ir Lodzės vaizdai, saulėta, šilta, beveik vasariška diena, linksma ir džiugi kompanija neleido nė vienam liūdėti. O konferencija „Kuo esi?“, kurią organizavo bendruomenė „Mochni w Duchu“ (lenk. Stiprūs Dvasioje), sukėlė daugybę minčių, emocijų, lūkesčių, klausimų ir, be abejo, suteikė daug džiaugsmo. Dalintis galima ilgai ir išsamiai, taip ir padarysime penktadienį šlovinimo vakare. O kol kas noriu pakartoti vieną mintį iš šio renginio: „Ar dažnai pagalvoji, jog plaka tavo širdis? Ne? Jei ji sustotų bent dešimčiai sekundžių, pagalvotum“. Pritaikau sau šį klausimą ir perfrazuoju jį: „Ar dažnai pagalvoju, jog Dievas kiekvieną akimirką yra šalia manęs?“ Jis kiekvieną rytą atmerkia mano akis, kad matyčiau, atriša liežuvį, kad kalbėčiau, atveria ausis, kad girdėčiau… Ir tampa toks savaime suprantamas ir kasdieniškas, jog galiu jį ir pamiršti. Tik kas būtų, jei vieną rytą Jis pasitrauktų? Tiesą sakant, baisu ir pagalvoti.
Apkabinu visus, važiavusius kartu, ypač mūsų vairuotoją Gintarą, saugiai nuvežusį mus ir parvežusį kone kiekvieną iki pat namų durų, mūsų vertėjus Jolantą, Rimą ir Arūną, kurių dėka viskas tapo aišku ir suprantama, ir, žinoma, Loretą – kelionės idėjos autorę ir organizatorę, atsakingą už kiekvieno iš mūsų svajones ir lūkesčius, ko tikimės iš kelionės. O labiausia ačiū ištikimajam Dievui, kuris yra ten, kur du ar trys susirenka Jo vardu.
Rima

Viešpatyje esantys žmonės kvepia Kristumi. Įkvėpti Šv. Dvasios žmonės skleidžia tą kvapą.
Vyras ir moteris yra viena Trejybėje. Naudoti Santuokos sakramentą, bet kur ir bet kada, ypač kada yra šeimoje nesklandumai žodžiais: „JĖZAUS KRISTAUS VARDU IR SANTUOKOS SAKRAMENTO GALIA ĮSAKAU PASITRAUK PYKČIO, NESANTAIKOS ir t.t. DVASIA“
Vyras yra santuokos namo pamatas – stiprybė, o moteris – viską apgaubianti grožiu.
Gavau supratimą labai ryškų: visada stebėti Jėzaus ženklus – žmonėse, situacijose, aplinkoje, labai ilgai šito ieškojau, o per šią konferenciją viskas pasimatė.
Kai mes klausėmės vertėjų supratau, kaip Jėzus kalbėjo valtyje, o žmonės klausėsi o svarbiausiai tylėjo, neaptarinėjo JO žodžių, taip ir mes tas dienas tik klausėmės ištempę ausis, susiglaudę kuo arčiau vienas kito, išgyvendami bendrystę, tai buvo taip nuostabu.
Loreta

Labai puiki konferencija. Dėkoju Dievui, kad padovanojo galimybę nuvykti į Lodzę drauge su vyru Viktoru.
Drauge praleistas laikas ir gauta malonė mus dar labiau sustiprino tikėjime, kad <…> ten kur du ar trys mano vardu ten esu ir aš <…>.
Nereikia keisti ir auklėti sutuoktinio, reikia tik būti šalia, su malda stiprinti ir drąsinti, kad galėtų įvykdyti Dievo duotą misiją šiame gyvenime. Aš juk ne Dievas ir negaliu žinoti ką Dievas numatė mano artimam žmogui. Laikas toks trumpas, o gyvenimas drauge toks gražus. Paskutiniu metu mes su vyru esame atsirėmę vienas į kito petį ir kai tik vienas pradeda svirti tuoj eini į pagalbą atremti ir patiesinti. Dėkoju tau Dieve.
Labai palietė širdį išgirsti žodžiai: „JĖZAUS KRISTAUS VARDU ir SANTUOKOS SAKRAMENTO GALIA“.
Gyvenime patyriau, kad labai svarbu kasmet atnaujinti santuokos sakramento įžadus.
Rita

Konferencijoje gavau didelių Dievo dovanų. Pirmiausia tai, kad meditacijos metu Dievas leido pajusti, kad visada kai man trūksta meilės, galiu prisiminti ir prašyti Dievo apkabinimo ir nuraminimo. Kad visada turiu dangiškąjį Tėtį, prie kurio galiu prisiglausti ir būti apkabinta, nuraminta. Ir širdį užpildo begalinė šiluma ir ramybės jausmas. Konferncijos metu atėjo didelis troškimas atiduoti kuo daugiau meilės kitam, nereikalaujant jos iš kito, o pirmiausia dalintis meile pačiai su kitais ir tokiu būdu pati prisipildyti meilės. Asmeniškai kas buvo man aktualu tai, kad sužinojau daugiau apie santuokos sakramentą: koks jis svarbus poros gyvenime, kad labai svarbu prieš tuokiantis pažinti kas tai yra santuokos sakramentas ir kaip jam pasiruošti. Mane kaip moterį palietė ir dar labiau pakvietė būti pirmiausia mama ir moterimi, atlikti savo pareigas ir tik tada skirti dėmesį darbui ir karjeros siekimui. Labai sustiprino pasitikėjimą antrąja puse ir išmokė, kad vyrams būtina pasakyti, kad jie yra stiprus! Moterys, mes esame gražios, vyrai, jus esate stiprūs! Aleliuja!
Indrė

Kelionės nuotraukų albumas…

bei mėgėjiškas pafilmavimas:

Žymos: , , , ,

Pakomentuokite ir Jūs

Atkreipkite dėmesį! Komentarai moderuojami, todėl gali tekti šiek tiek palaukti, kol Jūsų komentaras bus patvirtintas. Nėra prasmės rašyti tą patį dar kartą.