Pakūta

Pakutuvėnai – šv. Antano Paduviečio parapija ir vienuolynas

Filmas „Avinėlio vartai“ Toronte – 2017-03-12

2017 m. kovo 12 d. (sekmadienį) 12:30 val. Totonto (Kanada) Prisikėlimo parapijos salėje bus pristatytas filmas „Avinėlio vartai“.

Dalyvaus br. Gediminas Numgaudis OFM.

Režisierius – Audrius Stonys
Vykdantysis prodiuseris – brolis pranciškonas Gediminas Numgaudis, OFM

Iš Bernardinai.lt:
Režisierius Audrius Stonys
Kinas gali padaryti tai, ko negali nei užrašytas, nei ištartas žodis: jis turi galimybę parodyti tai, kas yra nematoma. Būtent apie tai ir yra „Avinėlio vartai“. Juk tai, kas įvyksta per krikšto apeigas, yra nematoma, todėl kinas ne pasakoja, bet mėgina pajusti tą stebuklą…“
Šis filmas yra apie Dievo ir žmogaus susitikimą. Tas susitikimas gali būti labai trapus, vos juntamas, bet jei kino kamerai pavyksta tai užfiksuoti – dėl to verta stengtis… [Pats Krikštas savo esme yra labai gilus, turi daugybę sluoksnių, jo šaknys eina ne tik iki pirmųjų krikščionių patirčių, bet dar toliau į biblinius laikus. Visa tai plačiai išsikeroję tiek į plotį, tiek ir į gylį, todėl aprėpti viską būtų labai sudėtinga. Jei norėtum viską papasakoti, neužtektų dešimties storiausių
knygų… Bet mes ne pasakojame, o kuriame kiną. Ir kaip kitaip kalbėti apie Krikšto slėpinį, jei ne per žmogų, jo veidą… ].

Br. Gediminas Numgaudis OFM – filmo sumanytojas ir dvasinis ramstis

…Mano pradinė mintis buvo paprasta – pakalbėti vaizdais apie Krikštą, kas tai yra, ką jis mums, krikščionims, reiškia, kam per Krikštą esame pašaukti. Mano giliu įsitikinimu, šis sakramentas yra pernelyg prastai suvokiamas. O kokia tai Dievo malonė, kurią jis mums dovanoja…

…„Avinėlio vartai“ yra filmas, nuo kurio atsispyrus galima kalbėti apie Krikšto prasmę bei ženklus. Jei filmas pasitarnaus žmonėms – jie ims kelti klausimus, ieškoti atsakymų – mūsų tikslas bus pasiektas.

… Dokumentinis filmas „Avinėlio vartai“ rodytas ne tik Lietuvoje, bet ir Švedijoje, Lenkijoje, Izraelyje, Jungtinėse Amerikos Valstijose, Italijoje, Indijoje. Šis filmas tarptautiniame Vilniaus dokumentinių filmų festivalyje 2015 metais pelnė pagrindinį prizą.

Žymos: , , , ,

1 komentaras

Nuorodos

  1. Kalendorius – 2017 vasaris-balandis | Pakūta

Pakomentuokite ir Jūs

Atkreipkite dėmesį! Komentarai moderuojami, todėl gali tekti šiek tiek palaukti, kol Jūsų komentaras bus patvirtintas. Nėra prasmės rašyti tą patį dar kartą.