Pakūta

Pakutuvėnai – šv. Antano Paduviečio parapija ir vienuolynas

Šv. Pranciškaus šventė nakvynės namuose – 2016-10-04

Šv. Pranciškus iš Asyžiaus

Šv. Pranciškus iš Asyžiaus

Spalio 4 dienos vėlyvą pavakarę didelis būrys Pakutuvėnų bendruomenės narių kartu su broliais pranciškonais vykome į svečius. Nešini pilnais sumuštinių padėklais, pyragais ir kitais skanumynais skubėjome į Plungės nakvynės namus. Kodėl būtent tą dieną? Mat tą dieną švenčiamas Pranciškonų ordino įkūrėjo šv. Pranciškaus tranzitas – naktį iš spalio trečios į ketvirtą brolis Pranciškus iškeliavo pas Viešpatį, iš laikinojo gyvenimo į Amžinojo tėvo namus. Tą vakarą broliai pranciškonai švenčia šį tranzitą ne kaip liūdesio ar praradimo faktą, o kaip džiugų tranzitą iš čia į Ten, tikėdami, kad ir mes ten iškeliausime.

Šiemet šią dieną po šv. Mišių nutarėme pasidalinti Dievo žodžiu, šiluma, draugyste ir vaišėmis su Plungės nakvynės namų gyventojais. Labai maloniai ir nuoširdžiai sutikti susėdome prie pilno vaišių stalo, klausėmės vieni kitų pasakojimų suprasdami, kad ir labai skirtingas patirtis turėdami, iš tiesų visi trokštame to paties – būti mylimi, suprasti, išklausyti. Tad ir privalome dalintis vieni su kitais tuo, kuo esame apdovanoti, taip išpildydami Jėzaus prašymą: ,,Iš to visi pažins, kad esate mano mokiniai, jei mylėsite vieni kitus‘‘. (Jn 13, 35)

Rima

Žymos: , , ,

Pakomentuokite ir Jūs

Atkreipkite dėmesį! Komentarai moderuojami, todėl gali tekti šiek tiek palaukti, kol Jūsų komentaras bus patvirtintas. Nėra prasmės rašyti tą patį dar kartą.