Pakūta

Pakutuvėnai – šv. Antano Paduviečio parapija ir vienuolynas

Paminklo žuvusiems partizanams pašventinimas – 2016-10-01

paminklas-partizanamsKviečiame kuo plačiau pasidalinti šia informacija. Galbūt atsiras žuvusių partizanų giminės, artimieji, draugai…

2016 m. spalio 1 d. Pakutuvėnų ir Mažiavų kaimų (Plungės raj.) sandūroje (buvusioje Kosto Drungilo sodybvietėje) vyks Žemaičių apygardos „Kardo“ rinktinės Kulių kuopos partizanų, žuvusių už Lietuvos laisvę, paminėjimas.

Prieš 70 metų, 1946 m. spalio 1 d., šioje vietoje tragiškai žuvo kuopos vadas Jurgis Burba, Pijus Juzikis, Vladas Šipalis (visi iš Šiemulių k.) ir Danielius Petrauskas (iš Santakio k.).

Visus, kuriems brangus šių žmonių atminimas, kviečiame atvykti į renginį, kurio programoje:
11 val. – Šv. Mišios Pakutuvėnų bažnyčioje,
12 val. – paminklo žuvusiems partizanams pašventinimas,
14 val. – prisiminimų popietė Aleksandravo kultūros namuose.
Maloniai kviečiame dalyvauti!

Smulkesnė informacija tel. 8 607 31057 (Algimantas Grigalauskas).

Žymos: , , ,

1 komentaras

  1. Laba diena, ten žuvo mano tėvo brolis – Jurgis Burba. Mes su tėvu buvome nuvažiavę į ta sodybą, pas Drungilą, dar apie 1990 metus ir kalbėjomės su šeimininku. Jis papasakojo apie tuos įvykius. Kiek man žinoma jų palaidojimo vieta iki šiol nėra žinoma. Iš tėvo pasakojimų girdėjau,kad jie galėjo būti sumesti į tokį betoninį bunkerį, likusį nuo karo, prie Alanto upelio Kuliuose, o kad kūnai nekiltų iš vandens apkrauti akmenimis. Tėvas matė savo brolio kūną prie Kulių bažnyčios šventoriaus, sakė kad iš veido nepažįstamas, nes susisprogdino granatą sau prie galvos, kad nepažintų, o pažino iš drabužių.

Pakomentuokite ir Jūs

Atkreipkite dėmesį! Komentarai moderuojami, todėl gali tekti šiek tiek palaukti, kol Jūsų komentaras bus patvirtintas. Nėra prasmės rašyti tą patį dar kartą.