Pakūta

Pakutuvėnai – šv. Antano Paduviečio parapija ir vienuolynas

Pakutuvėnų Kronika: Trys Karaliai

Betliejus Pakūtoje 1997 m. Foto: Jolantos Klietkutės

Iš Pakutuvėnų Kronikos:
sausio 6 diena

1998 m. „Sklando gandai, kad tą dieną po Pakutuvėnų kaimą vaikščiojo trys karaliai: Audrius, Darius ir Albinas, kupranugaris Edgaras ir šuo Efraimas. Vaikščiojo ieškodami gimusio Jėzaus, užeidavo į trobas, palikdavo duonos, degančią žvakelę ir savo maldas. Grįžę prie bažnyčios patraukė į tvartelį pas gyvulėlius. Įdomu ar kelionėje rado Jėzų? Aišku tik tiek, kad pakeliui sutiko Rimuką su Rima traukiančius į (ar iš) Kretingą. O karalius visą kelią lydėjo angelo sargo malda“.

1999 m., įrašas Vidučio ranka: „Trečiadienis. Sninga. Bažnyčios bokšte naktimis miega Lina. Dabar ji plauna indus. Vita vakar išsiplovė galvą ir nupirko 2 batonus. Virgis perplėšė per pusę paskutinį blyną. Jo barzda jau siekia 8 cm. Rytą skambėjo varpas. Tikriausiai Vitos dėka. Ramybė“.

2000 m. „Keliavo trys karaliai – Benediktas, Astijus ir Ričkelis – iš Šiaulių į Kretingą. Ar žvaigžde sekė, ar gimusio Mesijo ieškojo, – nežinia, tačiau užsuko į Pakutuvėnus. Palikę savo kupranugarį, vardu „Golf“ užpustytoje dauboje prie Daukšų, pėsčiomis patraukė link bažnyčios. Atradę spynas ant visų įmanomų patalpų, aplankė bejėgį, uragano nustekentą, angarą ir nutarė keliauti atgalios, kai už kelių žingsnių sutiko užgimusį Jėzų, sugrįžtančio iš Kretingos Dariaus asmenyje. Sustojo, pasilabino, persimetė keliais žodeliais ir, nepažinę vieni kitų gelmės, atsisveikino“.

2001 m. sausio 6-tosios nėra, yra sausio 10-toji, įrašas Irenėjaus ranka: „Šiandien pradėjome tvarkyti didįjį konteinerį. Pradžia, tai pečiaus pajungimas. Daukšas paaukojo plytų pečiui apmūryti. Po pietų atvažiavo br. Gediminas, br. Kostas, br. Kęstas. Buvo nutarta padaryti Pakutuvėnų kapitulą. Galbūt tokia kapitula bus renkama kiekvienais metais ar net dažniau. Joje dalyvavo trys pastarieji broliai ir čia gyvenantys Igoris, Irenėjus, Edmantas, Darius ir Viktoras. Buvo aptartas čiabuvių gyvenimas, šios vietos aptvarkymas, šiokių tokių patogumų, t.y. dušo pajungimas, o vėliau pirties statymas. Kol kas nutarta čiabuvių vyriausiuoju išrinkti Igorį“.

2002 metų įrašai prasideda balandžio mėnesiu.

Jolanta K.

Žymos: , , ,

1 komentaras

  1. Ačiū, Jolanta. Prisimenu kaip naktimis pas tave skaitydavau tuos tavo kronikų sąsiuvinius. Nepamiršiu jų niekad. Ar TAI pamirštama?

Pakomentuokite ir Jūs

Atkreipkite dėmesį! Komentarai moderuojami, todėl gali tekti šiek tiek palaukti, kol Jūsų komentaras bus patvirtintas. Nėra prasmės rašyti tą patį dar kartą.