Pakūta

Pakutuvėnai – šv. Antano Paduviečio parapija ir vienuolynas

Betliejaus taikos ugnis Pakutuvėnuose – 2015-12-20

BTU 2015 PakūtaiGruodžio 20 d., sekmadienį, Betliejaus taikos ugnis bus dalinama Pakutuvėnų bažnyčioje po 12 val. Šv. Mišių. Kviečiame pasirūpinti ir atsivežti žvakutes.

Betliejaus taikos ugnis (BTU) – simbolinė akcija, skirta žmonijos taikai ir brolybei. Ji buvo pradėta radijo ir televizijos transliuotojo ORF iniciatyva 1986 m. Austrijoje, Linco mieste. Idėja kilo socialinės paramos akcijos „Šviesa tamsoje“ metu. Kasmet ypač pasižymėjęs vaikas iš Austrijos keliauja į Palestiną ir Betliejuje uždega žvakę, kuri lėktuvu, specialioje kapsulėje, transportuojama į Vieną. Iš pradžių ugnis yra platinama po visą šalį, o vėliau ir po Europą. Šią Betliejaus Taikos Ugnies nešimo užduotį visose šalyse atlieka tų valstybių skautai, jiems padeda kitos nevyriausybinės organizacijos.
Jau 19-tus metus Lietuvoje vykstančios akcijos „Betliejaus taikos ugnis“ metu per šv. Mišias uždegtos Kalėdų žvakės liepsnelė keliauja po visą šalį.
Gruodžio 17–24 dienomis Lietuvoje Betliejaus taikos ugnis nešama į bažnyčias ir ten, kur ypač trūksta vilties ir šilumos – į vaikų ir senelių globos namus, ligonines ir kitas bendruomenes bei organizacijas. Iš rankų į rankas, per visą pasaulį, perduodama ugnis neša viltį ir taiką.
Akcijos tikslas – pasiekti kuo daugiau žmonių ir paskatinti kiekvieną aktyviai kurti taiką savo aplinkoje, siekti tolerancijos visoms etninėms, kultūrinėms, politinėms ar religinėms grupėms. Betliejaus taikos ugnis – tai žmonijos brolybės, draugystės ir taikos simbolis. Simboline žvakės liepsna siekiama įžiebti taiką ir ramybę pirmiausia mūsų visų širdyse, skleidžiant ją savo šeimoje, bendruomenėje, šalyje ir visame pasaulyje. Šį siekį sustiprina ir rašytojo P. Friebe žodžiai: „Žvakė dega ne dėl savęs pačios. Ji dega dėl kitų“.
Su šūkiu „Dovanoti viltį – tai surasti ramybę“ į Lietuvą vėl atkeliauja Betliejaus Taikos ugnis.

Žymos: , ,

Pakomentuokite ir Jūs

Atkreipkite dėmesį! Komentarai moderuojami, todėl gali tekti šiek tiek palaukti, kol Jūsų komentaras bus patvirtintas. Nėra prasmės rašyti tą patį dar kartą.