Pakūta

Pakutuvėnai – šv. Antano Paduviečio parapija ir vienuolynas

KNYGA apie Pakutuvėnų kaimą

Sena fotovisi dar plačiau surašykime, įdomiau, išsamiau. Duokime mūsų vaikams ateityje pasmailauti žinių iš savo tėvų ar protėvių gyvenimo bent artimiausioje praeityje, juk ta artimiausioji praeitis greitai virs tolimesniąja, paskui vis tolimesne praeitimi… Ką begali bepridurti? Nieko. Tik sėsk prie stalo ir rašyk. Jeigu negali apie gimtąjį sodžių, tai apie savo gimtąją sodybą kur gimei, basas bėgiojai, augai. Rašyk, kad po daugelio metų vaikaičiai ar provaikaičiai radę tavo raštą suprastų, jog bočiai ir probočiai atvyko ne iš kitos galaktikos, o iš Pakutuvėnų nuo Minijos kranto.

/Anicetas Stonkus/

Baigiu parašyti knygą apie Pakutuvėnų kaimą, jame gyvenusias šeimas, bažnyčios statybų, parapijos istoriją. Renku ir dabarties liudijimus.

2016 m. žiemą – 2017 m. pavasarį tikiuosi išleisti knygą.

Gal galite paklausinėti savo senelius, tėvus, pavartyti šeimos albumus ir patys parašyti, kad ir trumpą, savo šeimos istoriją? Galite pasakoti viską: šeimos istoriją (gimė, tuokėsi, susilaukė vaikų, dirbo, keliavo, mirė), įdomesnius prisiminimus, įvykius, trobos, kiemo ar aplinkos aprašymus, darbus, šventes, bažnyčios statybas, įsiminusias asmenybes ir t.t.

Taip pat mielai laukiu šių laikų pasakojimų bei liudijimų apie Dievo veikimą Pakutuvėnuose (nebūtinai tik kaimo kaimo gyventojų). Juk istorija vyksta ne tik vakar – ji gyva ir šiandien :)

Galite tiesiog parašyti, kad turite ką papasakoti ar turite nuotraukų. Aš pati jums paskambinsiu.

Jūsų pasakojimų labai lauksiu el.paštu jolanta@pakuta.lt arba telefonu 8 675 19998.

Labai viliuosi, kad bendromis mūsų pastangomis Pakutuvėnų kaimo ir jo gyventojų istorija bus išsaugota ateities kartoms.

P. P. S. Dalis to, ką man pavyko surinkti yra čia: http://www.polia.info/Pakuta/Gyventojai.htm

Jolanta

Žymos: , , , , , ,

1 komentaras

Nuorodos

  1. Šv. Pranciškaus popietė ir blusturgis | Pakūta

Pakomentuokite ir Jūs

Atkreipkite dėmesį! Komentarai moderuojami, todėl gali tekti šiek tiek palaukti, kol Jūsų komentaras bus patvirtintas. Nėra prasmės rašyti tą patį dar kartą.