Pakūta

Pakutuvėnai – šv. Antano Paduviečio parapija ir vienuolynas

Šv. Antano atlaidų iškilmė – 2013-06-16

skelbimasŠv. Antano atlaidai Pakutuvėnų bažnyčioje šiais metais bus švenčiami birželio 16 d. (sekmadienį) 12 val.

2013 metais švenčiame net kelis jubiliejus:

Minime Žemaitijos Krikšto 600 metų jubiliejų.

Sukanka 70 metų, kai 1943 m. rugsėjį J. E. Telšių vyskupas Vincentas Borisevičius iškilmingai pašventino pastatytą Pakutuvėnų bažnyčią.

Šiandien sunku suprasti, kaip buvo įmanoma 1941-1943 metais pastatyti bažnyčią. Visa Europa skendėjo karo ugnyje, o Lietuvoje tuo metu jau buvo pasireiškusi aktyvi „sovietinimo“ banga. Nuo 1940 m. rugsėjo 1 d. kunigai negalėjo mokyti vaikų tikybos mokyklose, o 1941 m. balandžio pabaigoje jiems buvo uždrausta tai daryti ir bažnyčiose. Tačiau dvasinis gyvenimas, nors labai apmiręs, nenutrūko. Ryški to meto asmenybė – prelatas Povilas Pukys, įvairiuose Plungės apylinkių kaimuose steigė mokyklas, karo metais prisidėjo prie Plungės kultūrinio gyvenimo suaktyvėjimo. Pastatė tris bažnyčias: Stalgėnuose, Plungėje ir Pakutuvėnuose.

1941 metais buvo bombarduojama Plungė. Tuometinis klebonas kun. Povilas Pukys davė Dievui pažadą – jei bus apsaugota naujai pastatyta Plungės bažnyčia, jis pastatys maldos namus Pakutuvėnuose. Plungės bažnyčia liko sveika. Pažadą reikėjo vykdyti. Naujai bažnyčiai 25 ha plotą skyrė ūkininkai brolis ir sesuo Juozas ir Justina Stropai. Pakutuvėnų bažnyčios statyboms kun. Povilas Pukys skyrė visas savo santaupas, tačiau to buvo mažai. Labai daug prisidėjo patys kaimo gyventojai: tiek pinigais, tiek medžiagomis, tiek darbo jėga. Šią bažnytėlę Povilas Pukys pavadino paminklu 1941 metų tremtiniams.

1955-1967 m., Pakutuvėnų bažnyčią aptarnavęs kunigas Lukošius Jonas pranašavo, kad ateis laikas ir į Pakutuvėnų bažnyčią bus nutiestas kelias, kuriuo žmonės plaukte plauks iš didmiesčių. Pranašystė pildosi.

Maloniai kviečiame dalyvauti Šv. Antano Paduviečio atlaiduose, kartu paminėti mums svarbius jubiliejus.

Žymos: , ,

Pakomentuokite ir Jūs

Atkreipkite dėmesį! Komentarai moderuojami, todėl gali tekti šiek tiek palaukti, kol Jūsų komentaras bus patvirtintas. Nėra prasmės rašyti tą patį dar kartą.