Pakūta

Pakutuvėnai – šv. Antano Paduviečio parapija ir vienuolynas

Dalia Kanclerytė – „Metų klaipėdietė 2013“

© Vytauto Liaudanskio nuotr. „Klaipėda“

© Vytauto Liaudanskio nuotr. „Klaipėda“

2013 metų kovo 8 dieną Klaipėdos Renginių salėje „Vakaris“ vykusioje šventinėje ceremonijoje vienuoliktąją Metų klaipėdietę paskelbė dienraščio „Klaipėda“ vyriausiasis redaktorius Saulius Pocius.

Dienraščio „Klaipėda“ skaitytojai šių metų laureatę rinko iš 37 energingų, žavių, talentingų, darbščių, Klaipėdos miestui ir jo žmonėms nusipelniusių moterų. Į antrąjį etapą tradiciškai pateko septynios daugiausiai klaipėdiečių simpatijų sulaukusios pretendentės.

„Metų klaipėdietės 2013“ titulą pelnė režisierė Dalia Kanclerytė.

Dienraščio „Klaipėda“ vyriausiasis redaktorius Saulius Pocius lauretei įteikė tradicines regalijas – juvelyro Vido Bizausko sukurtą Metų klaipėdietės segę bei skulptorių Sergejaus Plotnikovo ir Svajūno Jurkaus statulėlę „Nika“.

Dienraščio „Klaipėda“ Dalią Kanclerytę pagerbė ne tik už jos kūrybą, bet ir savanorišką veiklą.

Pakūta mano meilė“, „Misionierius“, „Malonė“, „Rožių lietus“, „Vaiko širdis“ – tai tik dalis per aštuonerius metus režisierės subrandintų filmų. Šiandien Dalios filmografijoje puikuojasi net dešimt dokumentinių juostų, kurias įvertino ir Lietuvos, ir užsienio publika.

Kūrybinių idėjų nestokojanti menininkė yra parengusi ir radijo poezijos laidų ciklą, kartu su muzikantais įvairių miestų publiką kvietė į poetinių kompozicijų vakarus.

Jau trejus metus D. Kanclerytė režisuoja „Vilties bėgimo“ renginius, kurie į miesto gatves sukviečia gausybę svetimo skausmui ir kančiai neabejingų žmonių.

2012 metais dienraščio „Klaipėda“ žurnalistų Dalia Kanclerytė buvo įvertinta ir Metų tolerancijos titulu.

Artimai pažįstantys Dalią žavisi jos nuoširdumu, atvirumu, stiprybe bei optimizmu, nors moteriai likimas nepagailėjo smūgių.

„Labai didžiuojuosi, kad esu klaipėdietė, man be galo gera, kad aš čia užaugau, čia mylėjau, kad čia išgyvenau visas savo bėdas ir kad Viešpats išvedė mane iš tų bėdų, džiaugiuosi, kad čia yra labai daug draugų. Esu dėkinga daugeliui žmonių, kurie mane vedė, buvo kartu, kad jie buvo mano gyvenime. Dėkoju visiems tiems, kurie už mane balsavo“, – neslėpdama jaudulio kalbėjo Metų klaipėdietė D. Kanclerytė.

Džiaugiamės, kad mūsų Pakutuvėnų parapijoje yra Dalia, kad savo buvimu, darbais praturtina mūsų gyvenimus. Sveikiname tapus „Metų Klaipėdiete“ ir linkime Viešpaties globos visuose darbuose!

Žymos:

1 komentaras

  1. Labai dziaugiuosi kad butent si moteris tapo metu moterimi Klaipedoje.Ji didelis pavyzdys daug kam is musu,jos stiprybe ir atsidavimas kitiems tikrai ikvepia nugaleti savo bedas.Aciu Dalia kad jus tokia esat.

Pakomentuokite ir Jūs

Atkreipkite dėmesį! Komentarai moderuojami, todėl gali tekti šiek tiek palaukti, kol Jūsų komentaras bus patvirtintas. Nėra prasmės rašyti tą patį dar kartą.