Pakūta

Pakutuvėnai – šv. Antano Paduviečio parapija ir vienuolynas

Filmo „Malonė“ pristatymas Raseinių Kultūros centre – 2012-03-29

2012 m. kovo 29 d. 19.00 val. kviečiame į filmo „Malonė“ pristatymą Raseinių Kultūros centre.

Dalyvaus režisierė Dalia Kanclerytė.

Filmas „Malonė“ tai tėvų pranciškonų puoselėta lietuvių emigrantų tikėjimo, kalbos, kultūros išlikimo istorija užjūryje – Kanadoje. Lietuviai emigrantai privalėjo įsikurti, išlaikyti tikėjimą, lietuvybę, tad pamažu ėmė burtis Toronto mieste, kur 1953 m. kartu su broliais pranciškonais įkūrė Toronto Prisikėlimo parapiją.

Filme išvysite daug dokumentinės medžiagos – pirmosios Šv. Mišios, pranciškonų laikytos miesto kino teatre, žemės perkasimo prieš pradedant statyti bažnyčią ir vienuolyną ceremonija, į kurią lietuviai traukė su tėvynėje uždraustomis trispalvėmis. Tai pranciškonai padėjo išsaugoti lietuvybę šioje šalyje, tai pranciškonai čia sukūrė ir subūrė stiprų dvasinį ir kultūros centrą, kuris padėjo lietuviams įveikti Tėvynės nostalgiją ir atlaikyti skaudžius likimo smūgius.

„Malonė“ – tai Dievo dovanota galimybė tėvų pranciškonų palaikomiems lietuviams emigrantams išbūti, ištikėti, neišnykti.

Žymos: , , ,

Pakomentuokite ir Jūs

Atkreipkite dėmesį! Komentarai moderuojami, todėl gali tekti šiek tiek palaukti, kol Jūsų komentaras bus patvirtintas. Nėra prasmės rašyti tą patį dar kartą.