Pakūta

Pakutuvėnai – šv. Antano Paduviečio parapija ir vienuolynas

Kviečiame į Kairos rekolekcijas vyresniųjų klasių moksleivius

 

Ši rekolekcijų programa – ypatingas „Viešpaties laikas“. Tai krikščioniškas maldos ir refleksijos patyrimas.

Rekolekcijos vyks 2011 m.  kovo 31- balandžio 3 dienomis kun. misionieriaus H. Šulco jaunimo sodyboje (Kretingos raj. Kėkštų km.)

Išankstinė registracija būtina iki kovo 18 d imtinai (registracijos lankstinuką galite atsisųsti iš čia…).

Daugiau informacijos:  armloreta@gmail.com

KAIROS – fakultatyvi rekolekcijų programa vyresniųjų klasių moksleiviams. Jos trukmė – trys su puse dienos. Tai intensyvi programa: KAIROS dienos ir vakarai pilni pokalbių ir užsiėmimų, kurie padeda sukurti bendruomeniškumo pojūtį, paremtą atvirumu ir pasitikėjimu.

KAIROS rekolekcijos išaugo iš „Krikščionių prabudimo“ programos, kurią 1965 sukūrė grupė kunigų, vienuolių ir pasauliečių Bruklino vyskupijoje. Ši programa sparčiai populiarėjo ir plėtėsi, 1968 metais pasiekdama 12 valstijų. Ji buvo adaptuojama ir vystoma II Vatikano susirinkimo dvasioje. 1979 programai suteiktas KAIROS pavadinimas.

KAIROS, Naujajame Testamente randamas graikų kalbos žodis, reiškia „Dievo tikslui paskirtas laikas“ [trumpiau – „Dievo laikas“]: tai apsisprendimo ir iššūkio laikas, lemtingas momentas. Tai yra galimybė pamąstyti apie save, savo santykius su kitais ir pačiu Dievu.

KAIROS principai pagrįsti krikščioniška įsikūnijimo teologija, kuri mato Dievo apsireiškimą kaip nuolatinį procesą visuose žmonėse ir kasdieninėse mūsų gyvenimo patirtyse. KAIROS leidžia išgyventi Dievo draugystę šiame kontekste nauju meilingu būdu. Santykiai su tėvais, šeima ir draugais yra vertinami kaip svarbios Dievo veikimo apraiškos. Šią pagrindinę temą pagilina mokinių ir suaugusių vadovų seminarai ir juos lydinčios diskusijos. Kasdien švenčiama Eucharistija, paskiriamas laikas Susitaikinimo Sakramentui.

KAIROS nėra nei panacėja, nei stebuklas. Tai galimybė pagilinti savo krikščioniškąją patirtį: rekolektantui leidžiama asmeniškai suvokti, kad jis yra sugebantis mylėti ir mylimas. Patirties gelmė priklauso nuo rekolektanto laisvos valios ir atvirumo.

Pagrindinė KAIROS idėja – palaikyti rekolekcijų dvasią kasdienybėje, įgyvendinti rekolekcijų patirtį savo aplinkoje. Kaip sakė šv. Ignacas: „Meilė labiau parodoma darbais, o ne žodžiais“.

 

Žymos: , ,

2 komentarai

  1. Tikrai verta sudalyvauti. Pats esu dalyvavęs dar būdamas studentu Truskavoje, tai labai prisidėjo prie savęs atradimo, pažinimo ir išgyvenimo :)

  2. man reikia laukti rugpjucio menesio

Pakomentuokite ir Jūs

Atkreipkite dėmesį! Komentarai moderuojami, todėl gali tekti šiek tiek palaukti, kol Jūsų komentaras bus patvirtintas. Nėra prasmės rašyti tą patį dar kartą.