Pakūta

Pakutuvėnai – šv. Antano Paduviečio parapija ir vienuolynas

Filmo „Malonė“ pristatymas Kretingos Šv. Antano rūmų salėje – 2011-02-03

2011 m. vasario 3 d. 19 val. Kretingos Šv. Antano rūmų (Vilniaus g.3) salėje filmo „Malonė“ pristatymas.

Dalyvaus režisierė Dalia Kanclerytė, montažo režisierė Marija Drungilaitė, brolis Gediminas Numgaudis OFM.

Pristatymo metu bus galima įsigyti filmo DVD įrašą.

Filmas „Malonė“ tai tėvų pranciškonų puoselėta lietuvių emigrantų tikėjimo, kalbos, kultūros išlikimo istorija užjūryje – Kanadoje. Lietuviai emigrantai privalėjo įsikurti, išlaikyti tikėjimą, lietuvybę, tad pamažu ėmė burtis Toronto mieste, kur 1953 m. kartu su broliais pranciškonais įkūrė Toronto Prisikėlimo parapiją.

Filme išvysite daug dokumentinės medžiagos – pirmosios Šv. Mišios, pranciškonų laikytos miesto kino teatre, žemės perkasimo prieš pradedant statyti bažnyčią ir vienuolyną ceremonija, į kurią lietuviai traukė su tėvynėje uždraustomis trispalvėmis. Tai pranciškonai padėjo išsaugoti lietuvybę šioje šalyje, tai pranciškonai čia sukūrė ir subūrė stiprų dvasinį ir kultūros centrą, kuris padėjo lietuviams įveikti Tėvynės nostalgiją ir atlaikyti skaudžius likimo smūgius.

„Malonė“ – tai Dievo dovanota galimybė tėvų pranciškonų palaikomiems lietuviams emigrantams išbūti, ištikėti, neišnykti.

Žymos: , ,

1 komentaras

Nuorodos

  1. Kviečiame į Kromelį | Pakūta

Pakomentuokite ir Jūs

Atkreipkite dėmesį! Komentarai moderuojami, todėl gali tekti šiek tiek palaukti, kol Jūsų komentaras bus patvirtintas. Nėra prasmės rašyti tą patį dar kartą.