Pakūta

Pakutuvėnai – šv. Antano Paduviečio parapija ir vienuolynas

Aukok.lt iššūkis: ralio čempionas D. Čiutelė taps taksistu dėl Kretingos šv. Antano dienos centro projekto „Kiekvienam vaikui – po Didįjį draugą“!

Šis projektas dalyvavo „Aukok.lt iššūkyje“, tačiau reikiamos sumos nesurinko.

Adventas yra gerų darbų metas. Tuos, kurie esate neabejingi gerumui bei artimo supratimui – kviečiame balsuoti arba pinigine auka paremti Šv.Antano dienos centro projektą „Kiekvienam vaikui po Didįjį draugą“. Dievas teatlygina už Jūsų gerumą.

******************

Žymus lenktynininkas pažada dienai tapti taksistu, jei Lietuvos žmonės vaikams paaukos siekiamą sumą.

Aukojimo internetu svetainė Aukok.lt paskelbė projektą „Aukok.lt iššūkis”, kurį pirmasis priėmė daugkartinis ralio čempionas Dovilas Čiutelė.

Jei Aukok.lt svetainėje esančiam Kretingos šv. Antano dienos centro projektui „Kiekvienam vaikui – po Didįjį draugą“ paaukota suma iki gruodžio 19 d. viršys 7000 Lt, Dovilas Čiutelė įvykdys savo pažadą – dienai taps Kauno taksistu.

Pirmasis „Aukok.lt iššūkio“ dalyvis – ralio įžymybė Dovilas Čiutelė yra daugkartinis automobilių ralio čempionas R-2000 klasėje ir turi daugybę gerbėjų. Ypač įspūdingas ir legendomis apipintas jo lenktynių partneris „VAZ 2105 VFTS“. Kiekvienam gerbėjui būtų smagu vien jau atsisėsti į šį daug mačiusį, neįtikėtinus rezultatus parodžiusį raudonąjį „žigulį“. Būtent  šiuo automobiliu Dovilas Čiutelė išvažiuos į Kauno gatves vykdyti savo pažado, jei Šv. Antano dienos centro vykdomam projektui „Kiekvienam vaikui – po Didįjį draugą“ surinkta suma viršys 7000 Lt.

D. Čiutelė žurnalistams žinomas kaip lenktynininkas, neduodantis interviu prieš varžybas. Šįkart nuo interviu jis taip pat susilaikė. Matyt, šis projektas yra ne mažesnis iššūkis nei lenktynės. Lenktynininkas nedvejodamas pasirinko Šv. Antano dienos centro projektą, renkantį lėšas projektui „Kiekvienam vaikui – po Didįjį draugą“. Šiuo metu jau yra surinkta daugiau nei 2000 Lt, dar beveik 5000 Lt trūksta iki reikiamos sumos programai parengti. Sakoma, kad Dovilo atkaklumui negali pakenkti nei sulaužyta koja, nei pamesti dygliai. Reikia tikėtis, kad žmonės jo remiamam projektui aukos su tokiu pat atkaklumu.

Aukok.lt – daugiau nei metus gyvuojanti aukojimo internetu svetainė.  Šv. Antano dienos centras yra viena iš daugelio organizacijų, besinaudojančių Aukok.lt ir pasirinkusių svetainę vienu patogiausių aukojimo kanalų. Portale skelbiami autoritetingos komisijos atrinkti organizacijų iš visos Lietuvos projektai (vaikams, pilietiškumui ugdyti, gyvūnams, šeimai, kultūrai ir kt.). Žmonės gali išsamiai susipažinti su projektų aprašymuose pateikta informacija ir patogiai pervesti aukojamus pinigus. Aukok.lt užtikrina, kad gautos lėšos bus panaudotos pagal paskirtį, pateikia organizacijų ataskaitas. Ieškant būdų originaliai pristatyti labdaros projektus visuomenei, gimė ir „Aukok.lt iššūkio“ idėja. Organizatorių komanda tikisi, kad „Aukok.lt iššūkio“ projektas tęsis, ir kitais metais džiugins nauji Lietuvos muzikos, teatro, sporto ir kitų sričių žvaigždžių priimti iššūkiai, o pažadai stebins savo drąsa, linksmumu ir išradingumu.

Šių metų „Aukok.lt iššūkio“ aukos renkamos Kretingos šv. Antano dienos centro projektui. Šis dienos centras  yra pelno nesiekianti katalikiška organizacija, dirbanti LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos dienos centrų pavyzdžiu. Dienos centrą lanko 7-17 m. amžiaus vaikai ir paaugliai iš įvairias krizes patiriančių šeimų (alkoholis, skyrybos, nedarbas, smurtas ir pan.), gyvenančių Kretingos mieste bei rajono kaimeliuose. Organizacija dirba pagal programą „Būkit geri, jeigu galit“, kurios pagrindinis tikslas – vaikų bei paauglių ugdymas, socializacija: pamokų ruoša, meniniai ir sporto užsiėmimai, renginių ir poilsio organizavimas, psichologo konsultacijos, susitikimai su dvasininku.

Šiuo projektu norima pritaikyti „Big Brothers Big Sisters“ programą dienos centrą lankantiems vaikams (Mažiesiems Draugams), kuriems reikia tvirto ir teigiamo suaugusio žmogaus (Didžiojo Draugo) pavyzdžio. Organizacija, dirbdama su vaikais iš šeimų, kuriose dažnai vyrauja alkoholizmas, bedarbystė ir nedarna, pastebėjo, kad tėvai retai maloniai bendrauja su mažaisiais. Dauguma vaikų yra užsidarę, jiems trūksta pasitikėjimo ir atvirumo, teigiamo savęs ir kitų vertinimo, jie yra „sunkūs“ mokykloje ir visuomenėje.

Programa „Kiekvienam vaikui – po Didįjį Draugą” remiasi paprasta idėja: pasitikėjimu paremtos draugystės kūrimu tarp suaugusio (paruošto savanorio) ir vaiko. Ši ypatinga draugystė praturtintų dienos centrą lankančių vaikų, kurie jaučiasi vieniši, neturintys jų aplinkoje patikimo, juos išklausančio ir suprantančio suaugusio draugo, gyvenimus. Programos „Kiekvienam vaikui – po Didįjį Draugą“ savanoris ar savanorė, būdami teigiami pavyzdžiai ir atsiliepdami į vaikų poreikius, gali padėti jiems sustiprėti, labiau pasitikėti savimi, gerbti save, kurti gerus santykius su aplinkiniais.

Draugystė – didelė dovana. Ar tu pasiruošęs tapti ištikimu draugu? Ar gali dalintis tuo, ką jau turi? Tu gali tapti Didžiuoju draugu tam, kuriam dabar reikia, kad jį išgirstų ir išklausytų. Jam nėra su kuo pasikalbėti ir pasitarti. Jis vienišas ir jam nejauku. Didysis gali padėti, gali paaiškinti ir būti patikimas, įsipareigojantis, nes jis padovanos Mažajam laiko ir bus kantrus.

Pagal Aukok.lt ir Šv. Antano dienos centro informaciją paruošė Jolanta Klietkutė

Žymos: , , ,

Pakomentuokite ir Jūs

Atkreipkite dėmesį! Komentarai moderuojami, todėl gali tekti šiek tiek palaukti, kol Jūsų komentaras bus patvirtintas. Nėra prasmės rašyti tą patį dar kartą.