Pakūta

Pakutuvėnai – šv. Antano Paduviečio parapija ir vienuolynas

2010 10 14-16 Pakutuvėnų šlovinimo grupė tarnavo Pasaulinėje lyderystės konferencijoje Klaipėdoje

Pasaulinės Lyderystės konferencijos nuotraukų albumas. Fotografavo Neringa Kubiliūtė

„Uždaryta Bažnyčia,  kurią parapijai padovanojo mano tėvas ir ant jos kabo lentelė – „Parduodama“.  „Gana, šitaip tęstis nebegali, šito nebepakęsiu, tai turi būti sustabdyta!“   Tai,  konferencijos lektoriaus Bilo Haibelso paskaitos citatos, kurias skelbdamas jis braukia ašaras. Ir ką čia turėtų daryti auditorija?

Pažįstame jausmą, kada pusiau  nenorom, kartais iš paklusnumo, ar norėdamas padėti tikėjimo draugams,  susiruoši i kokį  forumą ir ten tavo skepticizmas būna „nuskandintas“ Malonėje. Turbūt ne vienam šitaip atsitiko ir šįkart.

„Lyderystė ? Bet aš tik miestelio muzikos mokytojas, ką aš ten veiksiu?“ Beviltiškai  klydau. Mano abejonės „išsilakstė“ jau konferencijos išvakarėse, repeticijų metu.   Kalba ėjo apie absoliučią , universalią, krikščionišką lyderystę. Perskaitome mintis,  kaip tapti lyderiu pačiam sau, kaip tapti savo darbų ir tikėjimo lyderiu.

Per maža laiko praėjo, kad susidėliotų viskas i vietas, bet jaučiau, tarsi tomis dienomis Dangus apkabino Žemę, karaliavo Šventoji Dvasia ir turbūt daug kas tą jautė.  Nieko panašaus nesu patyręs. Šitokia Malonė, šitaip nieko nesuvokiu, kad galima numirti nuo to mistinio skausmo, ar nuo džiaugsmo.  Matyt atsivertėlių toks kelias — kaskart vis nuostabesnės paslaptys tave apgaubia ir nuo tos laimės vieną kartą gali blogai baigtis.

Šventą dėkingumą, palaimą,  ir ką tik nori,  sukeliantys faktai, apie didžiųjų šiandienos krikščionių – šventikų ir pasauliečių  lyderių nuveiktus tikėjimo darbus. Dvi dienos, aštuonios Dievo pateptų vyrų paskaitos.

Interviu su U2 grupės lyderiu Bono, jo pasaulėžiūra, tikėjimas, darbai. Niekada nebuvau didelis jo muzikos gerbėjas, o šįkart mane išgąsdino mano paties įžvalga. Mocartas , Bramsas, Vagneris, daugybė Dievo pateptų ir apdovanotų genijų, paliko mums neįkainojamą estetinį paveldą, tačiau visai nedaug yra žinoma apie jų  darbus Dievui. Išeitų, kad U2 muzika vertingesnė ir pasauliui ir Sutvėrėjui, nes per savo muziką Bono įgyja populiarumą ir kapitalą ir juos panaudoja  gelbėdamas iš bado ir skurdo milijonus žmonių. Šventas paradoksas.

Vis klausiau savęs ir Viešpaties: Ką aš panašaus galiu nuveikti?  Ką mes galime nuveikti, kai kasdien iš bado miršta 25 tūkstančiai vaikų?  Kur mūsų tikėjimo darbai? Gal gana užsiiminėti vien dvasios pagava?  Gal mums irgi laikas sušukti:  „Gana, šitaip tęstis nebegali!“

Melsimės ir gausim atsakymą. Melsimės ir sukviesime i kitą konferenciją ir mūsų išrinktuosius lyderius –- politikus. :)

Sigitas Stalmokas

P.S. Pasaulinės lyderystės konferencijos Klaipėdoje internetinis puslapis: http://www.pasaulinelyderysteskonferencija.lt/

Žymos: , , ,

3 komentarai

 1. „Druskos klausimas ir špinatai“

  Džiugu, kas tai bus kasmetinė konferencija , kitais metais net žinoma data-2011,’ lapkričio 11-12 d.
  Dvd formatas visiškai netrukdė , netgi padėjo įsijausti į atmosferą, lyg sėdi salėje kartu su kokiu 10 000 žmonių , nes ekrane laikas nuo laiko kamera parodo tikrai įspūdingo dydžio salę su tokiu kiekiu dvasinio , pilietinio ir verslo elito žmonių ,pasišventusių kurti Dievo karalystę , o ir kaip Bono pasakė -nuleisti dangų į žemę.
  Yra vilties yra vilties , bažnyčia gali tapti tautos atgimimo katalizatorius ir laikas užsidegti šventam pykčiui, kad taip nėra.
  Nerealu matyti, kaip Bilas Haibelsas net apsiverkė sakydamas kalbą, supranti kad verkia jo širdis .
  Kyla natūralus klausimas ar Lietuva yra dvasinė provincija ?
  Konferencija sukėlė prieštaringus jausmus ,kad tai ,ką mes matėme ekrane įmanoma- tai yra nuo nulio iki dešimčių tūkstančių narių užaugančios bažnyčios, užsidegusios lyderių širdys , savanorystė , pasiaukojimas ir kad to taip nedaug yra Lietuvoje .
  Kur yra „jūreiviai Papajai“ ir kur Lietuvoje užkasti „špinatai“ ?
  Deja šitą sakinį supras tik dalyvavę konferencijoje arba peržiūrėje dvd medžiagą. Norėjau nupirkti komplektą draugams bet sužinojau , kad dvd medžiaga visa išpirkta , ir teko rengėjams net užsakyti pagaminti naują partiją,teks palaukti …
  Sunku net patikėti , niekas net vargiai galėjo įsivaizduoti tokią konferencijos sėkmę.
  Nuostabi , jaudinanti nuojauta , kad Lietuva atsibus , tad kyla asmeninio apsisprendimo klausimas: ar tu nori būti to dalimi ?
  Džiugu regėti tikrą nesuvaidintą ekumeniškumą iš apačios , jokio fariziejiškumo, jokio farso , girdėjau sakant, kad iš kur tokia lengva atmosfera , jokio įsitempimo .
  Deja dvd peržiūra namuose niekada neatstos konferencijos ,2 dienų buvimo kartu su nuostabiais žmonėmis , gyvų diskusijų prie stalų ir bendravimo pietų ir kavos pertraukėlių metu , nebus to kokybiško, galingo garso žiūrint Bono koncerto fragmentų , nesuvoksi kokią žvaigždiškumo galią ir įtaka tai turi jauniems žmonėms ir kaip tą savo galią Bono panaudoja kilniems tikslams , nesudalyvausi įkvepiančiame Pakutuvėnų brolio Gedimino vadovaujamame šlovinime su jų moderniąja vaizdo ir garso aparatūra , Nebūsi nustebintas kai pučiant ryte lediniam klaipėdietiškam vėjui tave pasitinka juodai kostiumuotas baltais baltiniais ir balta barzda „anglų džentelmenas“ -Good morning…ir parodo kur geriau pastatyti automobilį LCC tarptautinio universiteto parkinge.
  Klaaaaaasss…. Iki šiol akyse stovi šis vaizdas.
  Pasakius savo pavardę registruojantis , kortelę gavau per 3 sekundes , nustebau , nes dalyvių gi 300 …. Galvoju pasiseke , bet iš smalsumo grįžau pažiūrėti kaip kitiems sekasi irgi taip pat.
  Važiuodamas automobiliu nugirdau Marijos radijo laidos nuotrupas apie konferencijos įspūdžius , patiko Jono Dapšausko užsidegimas
  ir šūkis- jeigu jau tokia pas mus ta žemės druska išpilti tik ją- ar kažkas panašaus…
  Matosi pas jį jau užgimė šventas pyktis.

 2. Dėkui už įžvalgas, Eduardai. Ir, žinoma, už pasidalinimą jomis su mumis. :)

 3. Pax et bonum, Mieli Bičiuliai,

  Galiu tik paantrinti gerbiamam Eduardui – buvo JĖGA! Jei Dievas duos, viliuosi ir kitais metais sudalyvauti bei paraginti abejojančius. Beje, visai neblogai DVD žiūrisi ir namie, jei ką ;) Jau porą kartų „prasukau“ :)

Pakomentuokite ir Jūs

Atkreipkite dėmesį! Komentarai moderuojami, todėl gali tekti šiek tiek palaukti, kol Jūsų komentaras bus patvirtintas. Nėra prasmės rašyti tą patį dar kartą.