Pakūta

Pakutuvėnai – šv. Antano Paduviečio parapija ir vienuolynas

„Pakūtos dozė“ – Meno savaitgalis Pakutuvėnuose

Menininkus kviečiame į kūrybinę stovyklą Pakutuvėnuose

Keletas Jolantos nuotraukų iš Pakūtos dozės

Keletas Jolantos nuotraukų iš Pakūtos dozės

Rugpjūčio 6-9 dienomis Pakutuvėnuose vyks kūrybinė stovykla „Pakūtos Dozė“, kurioje kviečiami dalyvauti skirtingų sričių menininkai ir plačioji publika.

„Stovyklos idėja labai paprasta – pakviesti įvairiose srityse kuriančius žmones pabūti kartu, pasidalinti kūrybine patirtimi ir taip bent kiek panaikinti Lietuvoje tarp skirtingų kūrėjų ir meno sričių tvyrantį uždarumą“, – pasakoja brolis pranciškonas Gediminas Numgaudis.

Stovyklos programoje – paskaitos, koncertai, filmų peržiūros, improvizuotos muzikinės kūrybinės dirbtuvės. Stovyklai programą ruošia klasikinės muzikos kolektyvas „Nepaklusnieji“, muzikantai Petras ir Dominykas Vyšniauskai, Arvydas Jofė, kompozitorius Algirdas Martinaitis, fotografas Gintautas Trimakas, filosofas Tomas Sodeika, garso menininkas Tautvydas Bajarkevičius, teatro laboratorija „Atviras Ratas“, režisierius Vytautas V. Landsbergis ir kiti Lietuvos kūrėjai.

Stovyklos programa atvira besidominčiai auditorijai.

Praktinė informacija

Keletas G. Trimako nuotraukų iš Pakūtos dozės

Keletas G. Trimako nuotraukų iš Pakūtos dozės

Atvykimas rugpjūčio 6 d. iki 19.00 val.; Šv. Mišios – 18.00 val.

Gyvenimo sąlygos: Pakutuvėnuose gyvenama savo atsivežtose palapinėse, todėl pravartu turėti pakankamai šiltų apklotų, miegmaišį, kilimėlį, (organizatoriai neturi galimybės aprūpinti papildomu inventoriumi, todėl geriau atsivežti daugiau, kad esant lietingam ar šaltam orui nepritrūktų). Taip pat visas priemones naudingas savaitės gyvenimui gamtoje: kepurę ir akinius nuo saulės, reikiamus vaistus, rūbus karštam ir lietingam orui, žibintuvėlį, prožektorių. Maitinimas tris kartus per dieną. Stovykloje draudžiamas alkoholio vartojimas. Naminiai gyvūnai gali kelti nepatogumų jų neturintiems žmonėms (gyvenama arti vieni kitų). Vaikai be tėvų ar suaugusiųjų globėjų į stovyklą nepriimami.

Registracija: iki rugpjūčio 3 d. sms žinute 8 615 30910 arba elektroniniu paštu radvile [.] varanaviciute [@] gmail [.] com (be skliaustelių ir tarpų). Registruodamiesi nurodykite vardą, pavardę, adresą, gimimo datą ir meno sritį.

Dalyvio mokestis visai stovyklai – 100 lt. Mokestis mokamas atvykus į stovyklą.

Daugiau ir smulkesnės informacijos teiraukitės telefonu: +370 615 30910 (Radvilė Varanavičiūtė)

Meno savaitgalio PROGRAMA (parsisiųsti)

Žymos: , , , , ,

13 komentarų

 1. Sveiki,
  Jau labai pasigendame paskutinių dviejų savaičių pamokslų ir kt. ….

 2. Dovanokit, pas mus čia su logistika ir darbais truputį keblumai, todėl ir vėluojam. Šiandien gal pavyks sudėti naujesnės medžiagos. Dar nenusprendėm, ką darysim, kai išeisiu atostogauti, nes neturėsiu galimybės prie interneto prieiti… Žiūrėsim.

 3. Labas,

  Aciu uz gerai praleista laika. Siandien svenciau savo gimtadieni….netradiciskai…..pavyko :-)

  Linkejimai
  Ausra

 4. Suabejojau, ar Pakūtos dozės programa tikrai yra būtent Pakūtos dozė, tad nebeatvažiavau į tą stovyklą.

 5. Pseudoamosas, suklydai, as buvau, grojau ten. Iki pakutos net nelabai ir tikejau tuo Dievu. Bet po Pakutos dozes pradejau karstai tiket. Ten zmones silti, draugiski. O vienuolis Gediminas zodziais neapsakomas zmogus. Jam praejus pro sali jauti is jo sklindancia gerio ir taikos energija. O menininku siurprizai stebino ir linksmino. Pakutos doze buvo zodziais neapsakomas dalykas..

 6. Per vienerius iš beveik 27 savo gyvenimo metų turėjau laimės išgyventi pačias keisčiausias ir „kiečiausias“ patirtis, pačius netikėčiausius atradimus ir praradimus, paklydimus ir sugrįžimus, sutikti pačius reikšmingiausius žmones savo kely… O ši vienintelė jau visai visai besibaigianti vasara tapo vienu, beveik nepertraukiamu, nesibaigiančiu, kartais iki išprotėjimo varginančiu, o kartais – iki laimės ašarų, iki euforijos, iki svaigulio džiuginančiu didžiuliu nuotykiu.
  Ir visa tai – vos per vienerius metus, praleistus čia – Pakūtoj.
  Ačiū.
  P. S. Dar keletą savaičių mane kasdien galima sutikti (…eee..dažnai greičiau išgirsti;-)) vis dar Pakūtoj (kažkur aplink tvartelį…)

 7. buvom, matem, dziaugemes, verkem…

  turim begales foto (cia saito adminams)

 8. Dėl foto, galima bandyti sudėti i fotosaitus ir atsiūsti nuorodas, o mes pabandysim patalpinti pakuta.lt
  Tiesiog pasitarsiu su Simonu, kaip tai padaryti. Tiesiog dabar kiek kebloka, nes jis atostogauja, o aš su programom ne ką tesugebu :( Gerai būtų ką bendromis jėgomis nuveikti. Jei kas turite idėjų, o dar svarbiau noro jas igyvendinti, rašykite. Galite man tiesiogiai arunas4x4@gmail.com

  ačių visiems kurie bando įsukti diskusiją. Tai viena iš šio puslapio vizijų.

 9. Mano siulymai 2
  1. forumas – tai galimybes nesant Pakutoje:
  a) toliau dalintis liudijimais,
  b) gauti daug informacijos apie busimus renginius
  c) testi bendravima naujiems pazistamiems
  d) online organizuoti ateities renginius

  2. foto-video galerija.
  Ju yra visokiu, reikia atrasti Pakutai tinkamiausia varianta.
  Gal pirma uztektu nuorodu i asmenines galerijas

 10. Nuostabus savaitgalis,per tokį trumpą laiką tiek daug renginių,geros muzikos,susitikimų.Dievas pripildė mane meile sau ,meile jam,meile artimui.Davė galimybę pajusti ne ko aš noriu, bet ko jis nori ,ieškoti jo valios,ieškoti jo veido.Supratau ,kad šis kelias tikrai nelengvas,bet patikimas,nes į visas situacijas galiu pasikviesti Jezų ir leisti jam veikti ir svarbiausia Jis niekada neapvils.

 11. Aušra, gaila, kad stovykloje nepavyko susipažinti. Būtume kartu atšventusios savo gimtadienius (mano tą pačią dieną). Ar turėjai bent vieną gimtadienį, kur nuo ryto iki vakaro skambėtų gyva muzika??? Aš dar ne :) Tai buvo fantastika! Ačiū visiems sukūrusiems šį stebuklą.

  Pseudoamosai, gaila, kad nebuvai. Tikiu, kad tau būtų patikę. Gal jau laikas nebesivadovauti išsankstinėmis nuostatomis ;)

  Neri, kodėl tik keletą savaičių??? Pasigesiu tavęs… Pabūk dar…

 12. Jolantėle, na kiek gi jau galima…:-) Mano, kaip bendruomenės narės kadencija triskart suėjo, kaip savanorės – baigiasi; nei į vienuolyną, nei tekėt dar tikrai ne laikas (neužaugau dar tokia didelė;-)), o daugiau… Žiemą Pakūtoj tylu – nelabai kas veikt bėr…tada vis dažniau pradedu žvelgt pro tris kryžius į neaprėpiamą tolį pro virtuvės langą ir toks noras užeina paimt paltą ir išeit…bet va, parvažiuodavau namo, vos ištverdavau pora dienų ir vėl 300 km autobusais atgal trenkdavaus, – vis laukiau kol išmes…:-D
  Neišmetė. Patikėjo atsakomybę, pasitikėjo, leido įsipareigoti; pajusti, jog nesu niekam tikus. „Dievas šiukšlių nekuria“ – kultinė frazė.
  Iki skausmo myliu Pakūtą. Br. Gedimino asmeny atradau tėvą, seserys tapo mamomis, bendruomenė – šeima. Iki šiol nesuvokiau, kas tai yra.
  Kita vertus, pagaunu save kartais, jog šiandien kalbu ir mąstau ne kažin kiek blaiviau nei prieš metus atvykstant į Pakūtą.;-)
  Žinai, mielai dar pabūčiau, jei tiesą sakant.:-)
  Bet tai negi dabar sėdėsi ir lauksi, kol kai kas vieną gražų rytą prie pusryčių stalo ištars dar vieną, jau legendomis apipintą frazę: „Malonės laikas baigėsi.“ ;-D

Nuorodos

 1. Pakūtos meno festivalis „PAKŪTOS DOZĖ“ – 2010-08-20/22 | Pakūta

Pakomentuokite ir Jūs

Atkreipkite dėmesį! Komentarai moderuojami, todėl gali tekti šiek tiek palaukti, kol Jūsų komentaras bus patvirtintas. Nėra prasmės rašyti tą patį dar kartą.