Pakūta

Pakutuvėnai – šv. Antano Paduviečio parapija ir vienuolynas

Krikštas

Pakutuvėnų Šv. Antano Paduviečio parapijoje Krikšto Sakramentas teikiamas sekmadieniais (12:00 val.) Šv. Mišių metu.

Krikštijamo vaiko tėvams BŪTINA likus bent dviems savaitėms iki numatytos Krikšto Sakramento datos atvykti pokalbiui su vienu iš parapijoje tarnaujančių dvasininkų.  Atvažiuoti pokalbiui patogiausia bet kurią savaitės dieną (išskyrus pirmadienį)  atvykus 18:00 val. šv. Mišioms arba kitu laiku iš anksto susitarus.

Šventasis Krikštas yra viso krikščioniškojo gyvenimo pamatas, prieangis į gyvenimą Dvasioje, vartai į kitus sakramentus. Krikštu mes esame išlaisvinami iš nuodėmės ir atgimstame kaip Dievo vaikai; tapę Kristaus nariais, įsijungiame į Bažnyčią kaip jos pasiuntinybės dalyviai… (Plg. Katalikų Bažnyčios Katekizmas, 1213)

Krikšto Sakramento teikimas

 • Pareiškęs norą, Krikštą gali priimti kiekvienas dar nepakrikštytas žmogus (kūdikio vardu šį norą pareiškia tie, kurie įsipareigoja jį auklėti krikščioniškai).
 • Kūdikiai krikštijami tik tada, kai bent vienas iš tėvų ar globėjų to nori, todėl, jei tėvai nesutinka, ar nėra pagrįstos tikimybės, kad vaikas bus auklėjamas krikščioniškai, kūdikio krikštyti negalima.
 • Protauti sugebantis žmogus, maždaug nuo 7 m. amžiaus, gali būti krikštijamas tik savo noru ir tinkamai pasiruošęs – išmokęs bent svarbiausias maldas ir pagrindines tikėjimo tiesas.

Pasirengimas

 • Vaiko krikštui – tėveliai arba globėjai, norintys pakrikštyti savo vaikus, prieš dvi savaites kreipiasi į parapijos kunigą.
 • Suaugusiojo krikštui – pats žmogus kreipiasi į parapijos kunigą, pareiškia norą krikštytis.
 • ANKETA Krikšto Sakramentui.

Krikštatėviai
Krikštijamąjį neša arba lydi krikštatėviai, kurie įsipareigoja jį dvasiškai globoti. Po Krikšto visų pakrikštytųjų, kūdikių ar suaugusiųjų, tikėjimas turi augti, kadangi jis dar nėra tobulas ir brandus – jis turi būti ugdomas. Kad Krikšto malonė išsiskleistų, svarbi tėvų ir krikštatėvių pagalba. Todėl krikštatėviais gali būti ne jaunesnei nei 16 m. tvirtai tikintys katalikai (pakanka ir vieno iš krikštatėvių, tačiau nekatalikai krikštatėviais būti negali), pajėgūs ir pasirengę pakrikštytajam – kūdikiui ar suaugusiajam – padėti žengti krikščioniškojo gyvenimo keliu.

Krikšto tėvams būtina žinoti:
•    Krikšto tėvai turi būti vyresni nei 16 metų ir jau priėmę Krikšto, Sutvirtinimo ir Eucharistijos sakramentus.
•    Jei krikštatėviai vedę, turi būti priėmę ir Santuokos sakramentą.
•    Krikštatėviai turi padėti tėvams rūpintis vaiko tikėjimo ir bendruomeniškumo ugdymu.
•    Malda nuo šiol bus svarbu lydėti naują krikščionį.
•    Krikštatėviai puoselėja atsakomybę ir dvasinę giminystę su pakrikštytu žmogumi.
•    Visą gyvenimą krikštatėviai Krikšto sūnų ar dukrą palaiko sunkumuose ir džiaugsmuose.
•    Jie turi stengtis dalyvauti Bažnyčios gyvenime, švęsti sekmadienius ir krikščioniškai gyventi.

Krikščioniškų vardų rodyklė…

Už pasiruošimą Krikšto Sakramentui ir reikalingų dokumentų tvarkymą mūsų parapijoje yra atsakingas
br. kun. Gediminas Numgaudis OFM (parapijos klebonas) mob. tel. +370 698 35096.

 

68 Komentarai

 1. Laba diena.o krikšto tevai negali buti be santuokos sakramento?ir kokia krikšto kaina?ačiu

  • Krikšto tėvais negali būti asmenys, kurie gyvena „susimetę“ – t.y. be Santuokos sakramento.
   Išsamesnė informacija Krikšto tėvams yra pastraipoje „Krikšto tėvams būtina žinoti“.
   Krikšto kaina Pakutuvėnų parapijoje – auka.

   • Nelabai suprantu kodel vaikas negali buti krikstyjamas jei tevai nesusituoke? Dievas visus myli ir priima, ir nieko neisskiria, tuo labiau vaiko kuris nekaltas jei tevai nesituokia…

    • Jei tėvai nesusituokę – vaikas gali būti krikštijamas, tačiau Krikšto tėvai negali gyventi „susimetę“.
     Beje, jei kyla tokie klausimai, gal tėvams verta pamąstyti apie Santuoką? ;)

     • Aiskiau :) aciu… Situacija tokia : Mes nesusituoke, vaika norim krikstyti, viskas gerai :) Kriksto mama vokietijos piliete, kriksto tetis beveik norvegijos pilietis :) Dar tuo paciu noretume pakrikstyti ir kita vaika kuris yra vokietijos pilietis, jo mama lietuve tik su vokisku pasu :) ar as budama netekejusi galiu buti sito vaiko kriksto mama, jei krikstatevis bus bus is kitos seimos :D ai sumaisiau jau viska :)

     • Labai gaila, bet jūs Krikšto mama būti negalite, nes gyvenate ne santuokoje.
      Geriausia tokius dalykus aptarti bendraujant tiesiogiai su kunigu.

   • Kodel jus ivardinot “ susimete „?
    Santuoka juk teisiskai iteisinta metrikacijoje yra santuokos liudyjimas. Tai nereiskia,kad susimete jie santuokoj. Tai jeigu oficialiai susituoke tai ir krikstateviai gali buti pagal viska.

    • Deja, painiojate valstybinį antspaudą su priesaika Dievo akivaizdoje – tai visiškai skirtingi dalykai.
     Jeigu žmonėms tinka vien tik civilinė metrikacija, tai ir krikštatėviais tegu būna vien tik civiliškai. Kam jiems tos bažnyčios reikia?

 2. Sveiki ,
  Noriu paklausti noriu isrinkti gerus kriskto tevus savo vaikui jau radau ir zmogu bet jei tik 14 metu ir ji nera priejius komunijios ar butu kokia nors isimtis kad ji galetu tapti Kriksto mama
  Aciu :)))))))

  • Geriausia šiuo klausimu kreiptis į parapijos, kurioje krikštysite, kunigą.
   Bažnytinės teisės kodekse sakoma:
   Kan. 874 § 1. Būtina, kad asmuo, norintis tapti krikštatėviu, atitiktų šias sąlygas:
   2. būtų sulaukęs šešiolikos metų amžiaus, nebent diecezijos vyskupas būtų nustatęs kitą amžiaus ribą arba klebonas ar sakramento teikėjas manytų, kad, esant teisingai priežasčiai, reikia padaryti išimtį;
   3. būtų katalikas, jau priėmęs sutvirtinimą bei šventosios Eucharistijos sakramentą, gyvenantis pagal tikėjimą bei dabar prisiimamas pareigas.

 3. Laba diena,
  ar gali būti krikšto mama, krikštijamo vaiko sesuo?

 4. Sveiki, labai domina toks klausimas :) Ar gali vaikas turėti du krikštatėvius ir dvi krikšto mamas?labai ačiū už atsakymą :)

  • Labas, Jovita
   Paprastai pagal Bažnyčios tvarką būna du krikštatėviai, arba vienas. Svarbu ne kiekybė, bet krikštatėvių pareigas prisiimančių žmonių samoningumas ir įsipareigojimas padėti tėveliams vaiką auklėti krikščioniškai.
   Linkiu gražių Jėzaus gimimo šventės
   Brolis Andrius, Pakutuvėnų parapijos klebonas

 5. Sveiki, ar kriksto tevais gali buti pora, susituokusi tik metrikacijos skyriuje? Aciu

 6. Sveiki,

  Ar kitu laiku vaikai nekrikštijami, o gal darote išimtis? Ar gerai supratau, kad krikštijama tik šeštadienį 18 val. ir sekmadienį 12 val.

  • Krikštas yra visos bendruomenės šventė – naujo bendruomenės nario priėmimas, tad stengiamasi krikštyti šv. Mišių metu.
   Tačiau kiekvienos šeimos situacija yra skirtinga ir išimtys galimos, tad jums geriausia tartis su klebonu (telefono numeris nurodytas straipsnyje).

 7. Sveiki, noreciau pasiteirauti, ar gali kristyti dvi kriksto mamos? Turiu dvi labai artimas ir istikimas drauges, priemusias visus sakramentus ir noreciau, kad jos padetu mums lydeti kudikeli jo gyvenimo kelyje.

 8. Ar tą pačią dieną galimą pasikrikštyti ir prieiti pirmosios komunijos/

 9. Sveiki,
  ar gali pokalbiui dėl vaiko krikšto atvykti tik vienas iš tėvų?

 10. Sveiki,

  Ar galima butu pakrikstyti vaika, jeigu vienas is tevu tam nepritaria del kitokiu isitikinimu?

  • Geriausia atvykus kalbėtis su klebonu. Kiekvienoje šeimoje aplinkybės kitokios.
   Katalikų Bažnyčios Katekizmas sako:
   1635. Jei sutuoktinių religijos skirtingos, santuokos galiojimui yra reikalinga speciali dispensa nuo šios kliūties. Ir tas leidimas, ir dispensa remiasi prielaida, kad abu partneriai žino ir neatmeta esminių santuokos tikslų bei savybių ir kad katalikiškoji pusė patvirtina įsipareigojimus – o su jais supažindinama ir nekatalikiškoji pusė – laikytis savojo tikėjimo ir krikštyti bei auklėti vaikus Katalikų Bažnyčioje.

 11. ar gali buti kriksto mama 17metu mergina kuri siuo metu ruosiasi sutvirtinimo sakramentui kuris vyks rugpjucio menesi, o krikstynos vyks balandzio menesi?

 12. Sveiki, ar vaikuciai krikstijami tik sekmadieniais? Nes pries keleta metu dalyvavau krikstynose jusu baznycioje ir jos vyko sestadieni?Kalba eina apie liepos men

 13. Jei mes susituoke ne baznycioje, ar galime buti kriksto tevai, ar tai jau diskriminacija? Jei taip, as izvelgiu diskriminacija… pries penkerius metus pasikrikatijau dvi mergytes guvendama nesantuokoje, o dabar gyvenu santuokoje ir galima ar ne? Girdziu visokou gandu….

  • Krikšto tėvais būti negalite, kadangi nesate susituokę bažnyčioje. Diskriminacijos nėra. Juk Krikšto tėvai yra gyvenimo pavyzdys krikštijamam. Kokį pavyzdį jam rodys Krikšto tėvai nesusituokę bažnyčioje? Jie savo gyvenimo pavyzdžiu rodys, kad Dievo įsakymai nieko nereiškia, kad juos vartalioti galima „kaip patogiau“.
   Gyvenant nesantuokoje, o „susimetus“ Krikšto mama būti negalima. Juokinga kai žmonės bando apgauti kunigą, juk Krikšto metu prisiekia ne kunigui, o Dievui.
   Paprasčiau yra ne purkštauti prieš Dievo įsakymus, o ieškoti galimybių, būdų juos įvykdyti.

   • Gerbiama, Jolanta, Jūs mane įžeidinėjate, dėl melavimo kunigui!!!! Mes niekam nieko nemelavom, viskas buvo aišku ir taip, mano pavardė vien išdavė, kad aš nesu tekėjusi ir būsimas krikšto tėtis nebuvo mano partneris ir nebuvo net vedęs, antrą mergytę aš krikštijau su broliu, vien pavardės išdavė apie tai, kad mes nesusituokę ir net nesam pora, juolab šeima. Mums niekas net žodžio nesakė, kad negalim būti krikšto tėvais. Tai dabar taip išeina, kad mes nekrikštatėviai, o vaikas net nekrikštytas…. Diskriminacija ir dar kokia!!!!
    Nesutiksiu apie atsakomybę, nes kiti žmonės tuokiasi bažnyčioje tik kad tuoktųsi, o kai ateina atsakomybė tiesiog pasirodo visa „atsakomybė“. Žmonės klysta, o juk girdėjau ir žinau, kad Dievas atleidžia, jei gailiesi, tai kodėl dabar tarsi mums uždaromos durys į bažnyčia?

    • Atleiskit, jei įžeidžiau. Tiesiog šis klausimas kartojamas nuolat. Paskaitykite aukščiau esančius komentarus. Tradicinė situacija, kai žmonės gyvena susimetę ir bando apgauti kunigą, kad taip nėra, kad tik leistų būti krikštatėviais. Būtent apie tokią situaciją kalbėjau, ne konkrečiai apie jūsų.

     Nesusituokę ir negyvenantys nuodėmėje būti Krikšto tėvais, žinoma, kad gali.

     Taip, žmonės klysta. Tai žmogiška. Bet taisyklės yra taisyklės ir nieko čia nepakeisi. Negali nuodėmėje gyvenantys būti Krikšto tėvais ir taškas. Nei interneto puslapio administratorė, nei kunigas čia nieko negali pakeisti.

     • Labas vakaras,skaitau siuos komentarus ir negaliu suprasti
      Juk zmones nesusituoke baznycioje o tik metrikacijos biure irgi yra seima.kodel jie vadinami kaip „susimete“.
      Mane kviecia buti kriksto mama.esu katalike,krikstyta, priemiau komunija bei sutvirtinimo sakramenta. Bet du vyru nesame susituoke baznycioje tik metrikacijoje, nes jis nenori. Tai ka as dabar negaliu buti krikdto mama???

     • Labai gaila, bet jūs Krikšto mama būti negalite. Priežastį pati parašėte: valstybinis antspaudas nėra lygus Dievo suteiktam Sakramentui.

     • Aciu uz atsakyma.taciau girdejau ir toki dalyka, kad jeigu tevai isrenka krikstatevius ir nera pries jog kriksto mama netekejusi baznycioje, krikstamote buti galima.tiesa tai ar ne. Sirdingai aciu uz kantrybe 😊

     • Krikšto mama, žinoma, gali būti netekėjusi bažnyčioje, bet tai reiškia, kad ji turi būti iš viso netekėjusi (ir metrikacijoje) ir negyventi su vyru :)
      Netekėjusi, gyvenanti be vyro mergina Krikšto mama gali būti.

 14. Sveiki. Ar galima vaika pakrikstyti be vaiko tevo? Dalyvaujant tik vaiko mamytei ir krikstateviams.

  • Jeigu tėvai išsiskyrę ir vaikas gyvena su motina – galima krikštyti be tėvo.
   Jeigu abu tėvai gyvena kartu – Krikštui būtinas vaiko tėvo sutikimas.

 15. Laba diena

  Noriu tikslumu ;) mes norime tik pas Jus pakrikštyti vaika, nes tik čia mišios buna kuriose man taip patinka būti;) bet skaitant komentarus nebesuprantu ar bus įmanoma pas jus vaika pakrikstyti.

  Vaiko busimi kriksto tevai yra susituokė tik metrikacijoje ar jie gali būti krikstotevai?

  Mes su vyru tai pat esame susituokę tik metrikacijoje bet per krikstynas norime prisieksti ir prieš Dievą itvirtindami santuoką.

  • Laba diena,
   žinoma, kad vaiką pakrikštyti galima :) Krikštai vyksta sekmadienio šv. Mišių metu.
   Krikštatėviai privalo būti susituokę bažnyčioje arba turi būti du atskiri žmonės, kurie negyvena be Santuokos sakramento.
   Tėvų santuokos statusas Krikštui įtakos neturi, tačiau labai džiugu, kad tokia proga apsisprendėte priimti ir Santuokos sakramentą.
   P.S. ar žinote, kad Santuoka suteikiama tik turint Santuokos kursų baigimo pažymėjimą?
   Geriausia klausti ne internete, o skambinti kunigui ar susitikti su juo ir derinti visus klausimus vietoje :)

 16. Laba diena norejau pasiteirauti jusu ar galiu buti kriksto mama esu pakrikstyta,bet nesu priejus pirmos komunijos?

  • Krikšto tėvams būtina žinoti:
   • Krikšto tėvai turi būti vyresni nei 16 metų ir jau priėmę Krikšto, Sutvirtinimo ir Eucharistijos sakramentus.

 17. Sveiki ka daryti jeigu as noriu vaika pakrikstyti dabar , jam siuo metu yra keturi menesiai, bet mama t.y mano zmona nenori , nori laukti kol bus metai ar daugiau ir yra priesiskai nusiteikusi pries kriksta , nesuprasdama jo esmes tikrosios?

 18. Sveiki, ar galiu pakrikstyti savo sūnų vienas, su jo kriksto mama , nes mano zmona priestarauja krikstui , sako kad per anksti ir nori laukt ilgai ?

  • Laba diena,
   Krikštui turėtų pritarti abu tėvai. Slapčiomis nuo motinos to daryti nederėtų. Pabandykite susitarti su žmona, kad abu atvyktumėte pas kunigą tiesiog pasikalbėti Krikšto tema, nebūtina dabar iš karto tartis datą, tiesiog pasikalbėsite. Gal su kunigo pagalba pavyks atrasti bendrą sprendimą.
   Pakutuvėnų bažnyčioje dėl pokalbio apie Krikštą galima skambinti broliui Gediminui, tel. +370 698 35096.

 19. Sveiki, kokiu dokumentu reikia krikstynu diena? Ar reikia kazkokiu pazymejimu, kad krikstateviai ir tevai turi visus sutvirtinimus?

  • Jeigu iš anksto jau buvote atvykę ir kunigas užpildė Krikšto anketą, tuomet Krikšto dieną jokių dokumentų atsivežti nereikia.
   Krikštatėvių pažymų niekas netikrina – tai jų ir Dievo reikalas :)

 20. Sveiki,

  kokiomis savaitės dienomis galima atvykti pabendrauti su kunigų dėl suaugusio žmogaus krikšto?

  • Antradieniais-šeštadieniais 18 val. yra šv. Mišios, tad kunigą tikrai surasite.
   Sekmadieniais šv. Mišios yra 12 val.
   Geriausia yra skambinti ir susitarti susitikimo laiką:
   kun. Gediminas Numgaudis OFM tel. +370 698 35096
   kun. Alvydas Virbalis OFM tel. +370 616 81175

 21. Laba diena. Mano dukrai 15 metu ir ji labai nori krykstiti savo pusbroli. Pirma komunija yra perejusi anglijoje, ar tai butu problema?

 22. Sveiki, ar galiu būti krikšto motina, jei nesu priemus pirmos komunijos, bet esu krikštyta?

 23. Laba diena, ar krikšto mama gali būti besilaukianti moteris?

 24. Ar aš galiu būti krikštamote jeigu nesu dirmavota, bet esu krikštyta ir priėmusi pirmą komuniją.
  Ačiū už info.

  • Bažnyčios rekomendacijose siūloma, kad Krikšto tėvai būtų gavę ir Sutvirtinimo sakramentą (liaudiškai vadinamą dirmavojimu). Tačiau ne visuomet pavyksta rasto tokius tobulus Krikštatėvius.
   Viskas priklausys nuo kunigo, pas kurį užsirašysite Krikštui.

 25. Sveiki. Ar gali buti kriksyo tevais katalikas krikstatevis ir pravoslave krikstamote? Aciu

  • Geriausia šiuo klausimu kreiptis į parapijos, kurioje krikštysite, kunigą.
   Bažnytinės teisės kodekse sakoma:
   Kan. 874 § 1. Būtina, kad asmuo, norintis tapti krikštatėviu, atitiktų šias sąlygas:
   3. būtų katalikas, jau priėmęs sutvirtinimą bei šventosios Eucharistijos sakramentą, gyvenantis pagal tikėjimą bei dabar prisiimamas pareigas.

 26. Mes norime pakeisti vaikuciui duota varda, bet mes jau esam pakrikštine vaikuti. Ar pakeitus varda reikia is naujo vaikuti krikštyti ? Ar tik pakeisti dokumentus duotus krikšto metu ? Vaikuciui 4 menesiai.

  • Krikšto Sakramentas yra suteikiamas tik vieną kartą visam gyvenimui. Sakramentas suteikia ne vardą, o Dievo vaikų gyvenimą. Suteikus naują vardą jums teks keisti tik valdiškus dokumentus. Kai jau dokumentus pasikeisite, turėtumėte informuoti ir Bažnyčią, kurioje krikštijote, kad padarytų Krikštų knygoje prierašą apie vardo keitimą.

 27. Sveiki. Esu girdėjusi, kad jeigu tėvai neturi bažnytinės santuokos, kunigai atsisako krikstyti ir patį vaikelį. Situacija tokia, kad tėvai neturi galimybės tuoktis bažnyčioje, kadangi vienas iš tėvų jau buvo vedęs ir bažnytinė santuoka nėra panaikinta. Ar kunigai gali atsisakyti vaikelį krikštyti? Ačiū už atsakymą.

  • Vaikeliui Krikšto sakramentas suteikiamas neatsižvelgiant į jo tėvų santuokos statusą.
   TAČIAU, jeigu vaikeliui parinkti KRIKŠTO TĖVAI gyvena kartu, JIEMS yra taikomas reikalavimas būti priėmus Santuokos sakramentą.

 28. Norėjau paklausti jei man yra 16 metų ir mano sese nori mane paimti į krikštamotes o krikštatėvis bus seses vyro brolis, ar taip galima,aš esu priėjusi pirmąją komunija ir sutvirtinimo sakramentą tai turbūt galima man ir krikštatėviui ( krikštatėvis yra irgi viską priėmęs) buti vaiko krikšto tėvais?

Pakomentuokite ir Jūs

Atkreipkite dėmesį! Komentarai moderuojami, todėl gali tekti šiek tiek palaukti, kol Jūsų komentaras bus patvirtintas. Nėra prasmės rašyti tą patį dar kartą.